REKLAMA

Orange sam zablokuje namolnych telemarketerów. Jest już na to specjalna aplikacja

Orange będzie bronić swoich klientów przed namolnymi telemarketerami. Wystarczy zainstalować nową aplikację Orange Telefon.

06.11.2019 14.03
orange telefon aplikacja blokowanie numerow
REKLAMA
REKLAMA

Za sprawą nowych przepisów o ochronie danych osobowych, czyli słynnego RODO, kwestia spamu marketingowego się nieco ucywilizowała. Nadal jednak są firmy, które bardzo agresywnie atakują Polaków niechcianymi telefonami o charakterze handlowym. Odbiorcy często też nie są bez winy, bo rozdają swoje dane na lewo i prawo w zamian za np. kupony zniżkowe.

Wycofywanie zgód marketingowych udzielanych latami jest mozolne i nie zawsze przynosi odpowiednie efekty. Na szczęście są na to aplikacje! Już w marcu tego roku opisywałem program o nazwie Czyj to numer, który potrafi identyfikować infolinie, spamerów i nie tylko. iOS 13 pozwala z kolei zablokować wszystko połączenia spoza listy kontaktów na poziomie systemowym.

Swoją cegiełkę do walki z telefonicznym spamem dorzuca też Orange.

W sklepach z aplikacjami na smartfony z systemami Android oraz iOS można znaleźć aplikację Orange Telefon. Dzięki niej już na ekranie odbierania połączenia można otrzymać informację o tym, kto może znajdować się po drugiej stronie linii. Program ma za zadanie identyfikować spamerów i ostrzegać przed potencjalnymi złośliwymi numerami oraz blokować je na przyszłość.

Orange Telefon opiera swoje działanie o bazę numerów i rekomendacje użytkowników. Dzięki temu jest w stanie wykrywać nie tylko spam i infolinie, ale również po prostu numery firmowe. Dzięki temu można przygotować się odpowiednio do rozmowy jeszcze przed odebraniem połączenia. Dzięki temu można też ustrzec się przed oddzwonieniem na numer premium.

Na tym możliwości Orange Telefon się nie kończą.

Aplikacja od Orange’a, jeśli zostanie uruchomiona w roamingu, pozwoli skorzystać z funkcji wyświetlania listy numerów alarmowych w obcym kraju podczas podróży. Po zrealizowaniu połączenia alarmowego można podać służbom ratowniczym koordynaty GPS, które są wyświetlane w aplikacji. Program pozwala też zablokować całkowicie numery z wybranego kraju.

Orange Telefon można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. W przypadku wersji na Androida program zastępuje domyślnie zainstalowaną aplikację telefoniczną. Pozwala na dostęp do listy kontaktów i rejestru połączeń i nie zabrakło w niej wsparcia dla funkcji Dual SIM.

REKLAMA
orange telefon aplikacja antyspam class="wp-image-1034072"
Orange Telefon w wersji na iPhone'y

Wersja na iPhone’y ze względu na specyfikę systemu Apple’a jest nieco okrojona i nie zastępuje systemowej aplikacji Telefon, ale jej najważniejsze funkcje, czyli identyfikowanie spamu oraz jego blokowanie są wspierane. Aby skorzystać z części funkcji, trzeba jednak uruchomić aplikację ręcznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA