Na Audio Video Show dowiesz się, jak profesjonalnie ustawić swój gramofon

Lokowanie produktu: Audio Video Show

Od lat powtarzam, że targi Audio Video Show to obowiązkowa pozycja dla każdego fana słuchania muzyki w wysokiej jakości. Głównie myślę tu o analogowych zestawach.

09.11.2019 12.59
audio video show 2018 winyle

I nie chodzi mi już nawet o dwie giełdy winylowe zorganizowane w ramach targów, na których w tym roku można znaleźć mnóstwo białych kruków. Chodzi o spotkanie ze światowej klasy specjalistą, który wytłumaczy wam, jak ustawić swój domowy gramofon.

Michael Fremer: Tajemnice Analogu

Michael Fremer to przesympatyczny gość, prowadzący serwis Analog Planet, który przy okazji jest legendą w audiofilskim światku, gdzie dorobił się nawet ksywki - Mr. Turntable.

Fremer od kilku lat regularnie podróżuje po świecie i prowadzi warsztaty, na których pokazuje, jak powinno ustawiać się gramofonowe zestawy. W tym roku Mr. Turntable po raz drugi pojawił się na targach Audio Video Show, gdzie bardzo chętnie dzieli się swoją ogromną wiedzą ze wszystkimi zainteresowanymi.

Użytkowanie gramofonu i odtwarzanie na nim winyli wymaga od użytkownika nieco więcej wysiłku, niż obsługa cyfrowego systemu audio. Taki analogowy system działa na nieco innych zasadach i warto pamiętać o tym, że jego poszczególne elementy, które zużywają się podczas korzystania mają niebagatelny wpływ na efekt końcowy, czyli dźwięk odtwarzanej płyty.

Trudno o lepszą pigułkę wiedzy.

Podczas warsztatów z Fremerem dowiecie się, kiedy warto zainteresować się wymianą swojej wysłużonej wkładki, maty antypoślizgowej czy igły. Poznacie też bardzo przydatne triki na kalibrację całego ramienia gramofonu, tak aby zbyt duża siła nacisku nie zmasakrowała wam waszych ulubionych nagrań.

To bardzo cenna i trochę zapomniana wiedza, która w ten weekend jest na wyciągnięcie ręki. Dlatego gorąco zachęcam do udziału w warsztatach. Zostały jeszcze dwa terminy:

  • Sobota 09.11.2019, godz. 17:00 Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2
  • Niedziela 10.11.2019, godz. 16:00 Hotel Radisson Blu Sobieski, sala Wilanów 2
Lokowanie produktu: Audio Video Show
Najnowsze