REKLAMA

Microsoft posprzątał. Od teraz mobilny Word, Excel i PowerPoint w jednej aplikacji

Nowa wersja Microsoft Office trafia na smartfony z systemami Android i iOS. Word, Excel i PowerPoint będą dostępne w ramach jednej aplikacji.

04.11.2019 18.41
nowe ikony pakietu office
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft realizuje swój plan połączenia trzech aplikacji biurowych w jeden pakiet na smartfony. Do tej pory, by skorzystać z narzędzi takich jak Word, Excel i PowerPoint trzeba było wpisywać w sklep z aplikacjami ich nazwy i pobierać je samodzielnie. Dokładnie tak samo wygląda to w przypadku pakietów biurowych konkurencji w postaci Apple’a i Google’a.

Producent telefonów iPhone i komputerów Mac oferuje swoim klientom Pages, Numbers oraz Keynote, a Google - Dokumenty Google, Arkusze Google oraz Prezentacje Google. W dodatku wszystkie trzy firmy mają też swoje chmury na pliki - są to odpowiednio OneDrive dla Microsoftu, iCloud Drive od Apple’a i Dysk Google, z których poziomu można pliki otworzyć bezpośrednio w edytorze.

Microsoft uznał, że to jednocześnie za mało i za dużo

Za mało, bo pojawi się kolejna aplikacja mobilna do obsługi pakietu biurowego firmy z Redmond i za dużo, bo ten jeden nowy program o nazwie Microsoft Office ma zastąpić aplikacje takie jak Word, Excel i PowerPoint. O podobnych planach słyszeliśmy zresztą już nieco wcześniej, ale dzisiaj firma po zapowiedzeniu premiery nowej przeglądarki Edge rozpoczęła testy.

microsoft office android ios class="wp-image-1032695"

Nowa aplikacja Microsoft Office jest dostępna jak na razie na iPhone’y (ale jeszcze nie na iPady), jak i na urządzenia z systemem Android. Program ma pozwalać na wyświetlanie istniejących dokumentów oraz tworzenie nowych, w tym przez skanowanie tekstu lub tabeli aparatem w smartfonie. Funkcjonalnie ma też nie odbiegać od poszczególnych aplikacji, z których klienci korzystają od lat.

Office w jednej aplikacji - testy już trwają

REKLAMA

Czy osoby, które mają już na swoim smartfonie lub tablecie aplikacje Word, Excel i PowerPoint, a nie przeszkadza im to, że zajmują one trzy miejsca na ikony, powinny interesować się nowym programem? Niekoniecznie. Jeśli jednak się na niego zdecydują, mogą odzyskać nieco pamięci. Microsoft Office ma potrzebować mniej miejsca na dysku niż trzy jego części składowe oddzielnie.

Jeśli komuś na tym zależy, a w dodatku chciałby skorzystać z nowego ekranu startowego mobilnego Office’a, może zapisać się do betatestów aplikacji w wersji na Androida. W przypadku iOS-a niestety wyczerpała się już pula miejsc dostępna w ramach aplikacji TestFlight. Jeśli ktoś się nie załapał, to będzie musiał poczekać albo na kolejną turę testów, albo na oficjalną premierę aplikacji.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA