REKLAMA

Zapowiedziano dwie nowe stacje na pierwszej linii Metra Warszawskiego. Ruszają prace

Pierwsza linia Metra Warszawskiego wzbogaci się o dwa nowe przystanki. Jeden pomiędzy Centrum a Politechniką, drugi zaś pojawi się na Muranowie.

20.11.2019 17.43
Metro Plac Konstytucji i Metro Muranów - dwie nowe stacje metra
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa ma już dwie linie metra, a w nie tak odległej przyszłości ma doczekać się trzeciej. Nowa nitka nie oznacza jednak, że władze miasta nie zamierzają inwestować w rozwój tych już funkcjonujących. Prezydent miasta za pośrednictwem swojego twitterowego konta oznajmił, że podpisano umowę na zaprojektowanie dwóch nowych stacji: Plac Konstytucji i Muranów.

Firma projektowa, która podejmie się przygotowania projektu budowlanego i infrastruktury wokół stacji, została wybrana na drodze postępowania o zamówienie publiczny, to Metrohouse. Wycena tychże prac to niemal 7,3 mln zł.

Nowe stacje Metra Warszawskiego: Metro Plac Konstytucji i Metro Muranów - gdzie powstaną?

REKLAMA

Stacja Plac Konstytucji ma być zlokalizowana wzdłuż ul. Marszałkowskiej, od Placu Konstytucji do ul. Hożej. Z kolei stacja Muranów stanie nieopodal ul. Andersa, ul. Stawki, ul. Świętojerskiej i ul. Anielewicza. Celem budowy tych stacji jest zachowanie rekomendowanego odstępu pomiędzy przystankami metra, a więc odległości nie większej niż 400 metrów. Badania wykorzystywane przez ratusz miasta wykazują, że takie zagęszczenie stacji motywuje do korzystania z komunikacji miejskiej.

Warszawiakom pozostaje się cieszyć z jeszcze większej wygody podróżowania po mieście. Choć prawdopodobnie będzie się to wiązało z częściowymi utrudnieniami w komunikacji na czas budowy nowych stacji. Inwestycja ma zostać zakończona do 2026 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA