REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wiedźmin, Gorky, Earth 2140 i inne polskie klasyki do 90 proc. taniej. Promocja Made in Poland na GOG

Na GOG.com rozpoczęła się bardzo przyjemna promocja. Ponad 120 gier stworzonych w Polsce doczekało się czasowej obniżki ceny. Pod cenowe cięcia trafiły takie klasyki jak trylogia Wiedźmina, survivalowe Gorky 17, strategia Earth 2140, strzelaniny Call of Juarez i Painkiller czy cRPG Two World.

08.11.2019
18:46
wiedzmin-cd-projekt-red
REKLAMA
REKLAMA

Dzisiaj nie ma już dyskusji co do tego, że Polska jest wylęgarnią świetnych gier. Wiedźmin, Cyberpunk, Dead Island, Dying Light, Anomaly, Frostpunk, This War of Mine czy Layers of Fear to marki o światowym zasięgu. Rozpoznawalne wśród graczy na całym globie i uznane przez zachodnich krytyków. W naszym kraju mamy wielu utalentowanych producentów gier, od sceny niezależnej po wielkie projekty AAA. Powinno być to jedną z naszych wizytówek na współczesnych rynkach.

Dying Light: Bad Blood class="wp-image-811426" title="Promocja Made in Poland na GOG"

Dekady temu również mieliśmy kilka kultowych serii. Co prawda nie o tak światowym zasięgu…

Trudno powiedzieć, czy chodziło o narodowy patriotyzm i wspieranie krajowych programistów. Może najważniejszą kwestią była niska lokalna cena za płytę. Nie ulega jednak wątpliwości, że namiętnie graliśmy w polskie produkcje. Zwłaszcza te, które obiektywnie wcale nie były mistrzowskie. Mimo tego kochaliśmy je, uwielbialiśmy je i traktowaliśmy na równi z największymi zachodnimi hitami.

Dla mnie taką grą było na przykład Gorky 17 - turowy survival horror z przepięknymi tłami, polany swojskim sosem. Mogłem grać w niego tygodniami, chociaż bez poradnika w czasopiśmie bardzo szybko traciłem całą drużynę. Słabość miałem także do strategii Earth. Gdy później przeniosłem się na PSX-a, do znudzenia marudziłem kolegom, że KKND Crossfire nijak ma się do naszego polskiego Earth 2140. Mieli mnie naprawdę dosyć.

Promocja Made in Poland na GOG class="wp-image-836501" title="Promocja Made in Poland na GOG"

Z zaciśniętymi zębami i łzami w oczach, ale jednak grałem w drewniane cRPG Two Worlds. Miał być hit na skalę światową, ale wiemy jak wyszło. Co nie zmienia faktu, że osoby pracujące przy Two Worlds to dzisiaj śmietanka polskiej i światowej branży deweloperów. Ludzie odpowiedzialni za tamto cRPG często pracującą przy największych światowych produkcjach, jak na przykład Call of Duty: Modern Warfare.

Teraz te klasyki znad Wisły, a także najnowsze polskie produkcje można kupić taniej.

Rabaty sięgają 90 proc. oryginalnej ceny. Dzięki promocji Made in Poland możemy wybierać spośród ponad 100 gier znajdujących się na GOG.com. Część w nich da się zdobyć w naprawdę dobrych cenach. Pierwszy Wiedźmin kosztuje 4,50 zł. Two Worlds II zdobędziecie za 20 zł. Call of Juarez to wydatek rzędu 7 zł, natomiast nowsze, silnie oparte na fotogrametrii Vanishing of Ethan Carter kupicie za nieco ponad 10 zł.

Promocja Made in Poland na GOG class="wp-image-1035914" title="Promocja Made in Poland na GOG"
REKLAMA

Od siebie polecam brutalnego, szybkiego Painkillera za 8 zł oraz turowe Gorky 17 za złotych 5. Earth 2140 Trilogy kosztuje teraz raptem 3,50 zł. O całe 50 groszy droższy jest nie tak udany, ale na pewno głośny w naszym kraju NecroVisioN. Z kolei za przygodówkę Jack Orlando: A Cinematic Adventure w wersji reżyserskiej zapłacimy 5 zł.

Promocja na polskie gry w GOG.com potrwa do 12 listopada, do godziny 15:00.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA