REKLAMA

Poznaliśmy pięć nowości, jakie trafią do aparatu bezramkowego Samsunga Galaxy S11

Jak ładne zdjęcia będzie wykonywać Galaxy S11? Tego na razie nie wiemy. Za to udało się ustalić, jakie nowe funkcje trafią do aplikacji Aparat w następcy Galaxy S10. Trzeba przyznać, że rodzą apetyt na więcej.

18.11.2019 12.06
samsung galaxy s10 android 10
REKLAMA
REKLAMA

Według plotek, Galaxy S11 ma być wyposażony w aparat, „jakiego na rynku jeszcze nie było”. Podobno w telefonie zostanie zamontowany aparat z matrycą o rozdzielczości aż 108 megapikseli, któremu ma towarzyszyć 64-megapikselowa jednostka do zdjęć szerokokątnych, a także płynna soczewka zapewniająca powiększanie optyczne zdjęć. No ale przecież o tym już słyszeliśmy w sierpniu.

Jak przełoży się to na jakość wykonywanych zdjęć? Na razie nie próbujemy nawet zgadywać. Będziemy musieli poczekać kilka miesięcy do premiery telefonu i samodzielnie sprawdzić jego fotograficzne możliwości. Dziś jednak pozyskaliśmy cenne informacje na temat funkcji, jakie zostaną dodane do aplikacji aparatu.

Pięć kluczowych nowości w aplikacji Aparat dla telefonów Samsung Galaxy S11.

Informacje te zdobyła redakcja XDA analizując zawartość pliku wykonywalnego najnowszej wersji aplikacji Aparat. Pierwszą z nich jest Tryb reżyserski, który pozwoli na równoczesne rejestrowanie wideo ze wszystkich modułów aparatu równocześnie, niczym w Filmic Pro na iPhone’ie 11.

Drugą jest Nocny hypelapse, czyli możliwość wykonywania nagrań typu hyperlapse w trybie nocnym – choć według opisu w metadanych telefon trzeba będzie trzymać nieruchomo, co nieco przeczy samej idei hiperlapsy.

Trzecim dodatkiem ma być tryb Pojedynczego ujęcia. Po jego włączeniu powinniśmy powoli przesuwać telefon podobnie jak przy wykonywaniu zdjęcia panoramicznego, a Galaxy S11 w tym czasie będzie wykonywał serię zdjęć i rejestrował krótkie nagrania wideo, co ma uchwycić pełnię chwili. Nie jesteśmy pewni jak mógłby wyglądać końcowy efekt tej operacji.

Czwarta nowość to Pionowe zdjęcia panoramiczne, co w zasadzie nie wymaga dalszego omówienia. Ostatnia, piąta, to Niestandardowe filtry, czyli możliwość stworzenia nowego filtru fotograficznego na bazie istniejącego zdjęcia: aplikacja przeanalizuje fotografię pod kątem ekspozycji, nasycenia czy jasności i zastosuje te parametry do innych wykonanych przez nas zdjęć.

Aplikacja Aparat dla Samsunga Galaxy S11 potwierdza też plotki o wyświetlaczu telefonu.

A konkretniej, o jego proporcjach. Jednym z formatów zdjęć i wideo, jakie będzie można wybrać, jest 20:9 – co niemal z całą pewnością odpowiada proporcjom wyświetlacza nowego telefonu. Wiemy też, że Galaxy S11 będzie mógł rejestrować wideo w rozdzielczości 8K.

REKLAMA

Całość ma uzupełniać wyświetlacz, którego ramki mają być jeszcze węższe niż te w Galaxy Note10. Wygląda więc na to, że S11 ponownie ustawi się o klasę przed konkurencją, wyznaczając standard, do którego reszta będzie dążyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA