REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Przecieki na temat Diablo IV się potwierdziły. Podsumowujemy zapowiedzi Blizzarda z BlizzConu

Czas zweryfikować, czy nasze spekulacje na temat nowości od Blizzarda, które zostaną zapowiedziane w trakcie corocznej konferencji, znalazły pokrycie w rzeczywistości.

02.11.2019
9:12
Przecieki na temat Diablo IV się potwierdziły. Podsumowujemy zapowiedzi Blizzarda z BlizzConu
REKLAMA
REKLAMA

Idąc na konferencję widziałem protestujących. Nie byli liczni, ale krzykliwi, rozdawali koszulki z hasłami nawołującymi do bojkotu konwentu. Wiedziałem, że Blizzard powinien jakoś się do tego odnieść w trakcie BlizzCon, jednak nie liczyłem na to za bardzo. Okazało się jednak, że firma wreszcie wzięła byka za rogi.

Kryzys związany z Hearthstone

W trakcie ceremonii otwarcia pierwszy na scenie pojawił się prezes Blizzarda, J. Allen Brack. Bez owijania w bawełnę już w pierwszych słowach odniósł się do problemu. Przejętym tonem od razu przeprosił i przyznał się do porażki. Powiedział, że przykro mu, że nie udało się opanować tego kryzysu, zwłaszcza że misją firmy jest łączenie ludzi w różnych krajach. Dodał, że osobiście czuje się odpowiedzialny za porażkę jaką firma poniosła przy rozwiązaniu problemu.

Przeprosiny wyglądały na szczere i bardzo dobrze, że Blizzard nie przemilczał tego problemu. Kilka zdań ze sceny może się nie wydawać wielką rzeczą, ale na pewno wśród publiczności byli tacy, którzy na to czekali.

Diablo IV

Przecieki, spekulacje i przypuszczenia się potwierdziły.

Jako pierwszy zobaczyliśmy film otwierający Diablo 4. Ponury, brutalny, mroczny. To właśnie on był przyczyną ostrzeżeń rodzicielskich rozwieszonych na terenie konwentu: materiał nie nadawał się dla dzieci.

I bardzo dobrze, na takie Diablo czekaliśmy Już czuję, że będzie dobrze.

Pierwszą rzeczą jaką zauważycie jest to, że wracamy do mrocznych korzeni serii - powiedział dyrektor Diablo IV ze sceny.

Każdy potwór, frakcja i przeciwnik będą miały swoje miejsce. Diablo 4 będzie światem Sanktuarium w którym spotkamy przeciwników i innych graczy, gdzie będziemy mogli ich zaatakować w strefach PvP.

Chcemy abyście się czuli, jak my, gdy graliśmy w Diablo po raz pierwszy!

Diablo 4 od razu planowane jest na konsole i PC. Trzy z pięciu nawiązujących do tradycji pierwszych odsłon gry klas postaci, to barbarzyńca, czarodziejka i druid. Powracają również drzewa postaci i możliwość wyboru rozwoju swojego bohatera.

 class="wp-image-1031621"

Do zobaczenia w piekle!

Warcraft 3 Reforged

Fani klasycznego RTS z radością przyjmą informację, że gra otrzyma wkrótce otwarty tryb beta, w którym każdy będzie mógł uczestniczyć w jej testach.

 class="wp-image-1031624"

W tym roku Blizzard obchodzi aż dwie rocznice związane w uniwersum Warcrafta: 25-lecie pierwszej gry Warcraft: Orcs vs Humans oraz 15-lecie MMORPG World of Warcraft.

World of Warcraft

W trakcie sekcji poświęconej World Of Warcraft rozdzielono „nowości” odblokowywane w World of Warcraft: Classic i te wprowadzane we współczesnej (retail) wersji gry.

W Classicu zapowiedziano przeciwików z otwartego świata czy tzw. world bosses - Kazzaka i Azuregosa oraz odblokowanie systemu PvP i naliczania punktów honoru. Oj, będzie się działo na serwerach PvP!

Później przyszło najciekawsze - okazało się, że spekulacje związane z dodatkiem do World of Warcraft się potwierdziły! Zaproszony na scenę szef WoW Ion Hazzikostas drażnił się z publicznością mówiąc:

Chyba wszystko dobrze się skończy dla Azeroth - poradziliśmy sobie z problemami, odtąd będzie już spokojnie, słonecznie i wesoło - drażnił się Ion.

Za chwilę pokazał mroczny cinematic do World of Warcraft: Shadowlands, kolejnego dodatku do gry, zapowiedzianego na przyszły rok.

W filmie zobaczyliśmy, jak przywódczyni Nieumarłych Sylvanas mierzy się ze swoim odwiecznym wrogiem, Królem Lisz. No, może nie dokładnie z tym samym, bo jak wiedzą znawcy historii Azeroth, tytuł ten jest w tym świecie przechodni. Gdy już wydawało nam się, że Sylvanas założy hełm Lich Kinga i stanie się nowym królem, dzieje się coś zupełnie innego, a nad cytadelą Icecrown pojawiają się tajemnicze portale.

W dodatku odwiedzimy Shadowlands - krainę cieni, do której trafiają dusze zmarłych. Gracze widzieli ją tylko w krótkich epizodach - ale jednego z jej mieszkańców znają dobrze. To Spirit Healer - duchowy uzdrowiciel, który przywraca nasze zabite postaci do życia.

Ten świat jest więzieniem - jak mówi Sylvanas. Do zobaczenia w Shadowlands. A my odhaczamy kolejną udaną spekulację. Przecieki były prawdziwe!

Odwiedziny w krainie umarłych to doskonała wiadomość na 1 listopada. Dodatek można kupować już dziś, zyskując nagrody w grze za preorder.

Overwatch 2

Lubię to w jaki sposób Jeff Kaplan potrafi mówić do publiczności. Tym razem też nie zawiódł.

Niektórzy z nas są tak starzy, że pamiętają, jak WoW Classic był nazywany po prostu WoW. Nie pamiętam, co miałem powiedzieć ale znajdę to w internecie z ostatniego tygodnia - odniósł się w ten sposób do przecieków.

Po krótkiej dedykacji dla Chrisa Metzena widzimy wyczekiwany trailer Overwatch 2 oraz film otwierający. Overwatch spotyka się ponownie pod wodzą Winstona w Paryżu („Bon jour officer” - „Czy to była małpa?”).

Kolejna spekulacja potwierdzona. W grze dostaniemy więcej tego samego, a poza tym misje przygodowe (story missions), i misje bohaterskie (hero missions), które pozwolą nam rozwijać naszego bohatera i dostosowywać jego umiejętności. Dostaniemy również nowy tryb PvP: Push, a każdy z bohaterów otrzyma nowy wygląd.

Overwatch 2 wyjdzie na Windows PC, Nintendo Switch, PS4 oraz Xbox One.

REKLAMA

Zagramy we wszystko

Na terenie BlizzConu 2019 można już zagrać w Shadowlands, Overwatch 2 oraz Diablo 4. Nie omieszkam tego zrobić, jak również porozmawiać z twórcami gier i opowiedzieć, jak mi się podobało.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA