1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Technologie

Czytaj książki i gazety tak wygodnie, jak tylko się da. Publio udostępnia swoją aplikację na czytniki inkBook

Aplikacja Publio na czytniki inkBook
294 interakcji
dołącz do dyskusji

Publio właśnie potężnie zaplusowało w oczach moli książkowych. Dzięki nowej aplikacji na czytniki inkBook możesz czytać książki i gazety tak wygodnie, jak tylko się da.

Publio to jedna z bardziej znanych i cenionych księgarni internetowych w Polsce, w której ofercie znajduje się ponad 35 tys. e-booków i ponad 350 tytułów prasowych. Sam od dawna kupuję książki właśnie w tej księgarni, ale dotychczas zakupione pozycje musiałem przenosić na Kindle’a lub inny czytnik, jeśli chciałem się nimi cieszyć na ekranie e-ink, a nie na ekranie smartfona.

Teraz się to zmienia – Publio udostępnia aplikację na czytniki inkBook.

Mam przyjemność testować tę aplikację od kilku tygodni na czytniku inkBook Prime HD i z perspektywy tego czasu – złego słowa powiedzieć nie mogę.

Stworzona przez firmę Arta Tech aplikacja Publio na czytniki inkBook to w istocie bardzo prosty program: pozwala nam przeglądać zakupione w księgarni pozycje, z wygodnym podziałem na e-booki i e-prasę. Stamtąd możemy wygodnie pobrać daną książkę czy gazetę na czytnik i czytać je w natywnej aplikacji czytnika, także w trybie offline.

Aplikacja Publio na czytniki inkBook

Cieszy mnie fakt, iż Publio nie próbowało wyważać otwartych drzwi, implementując jakiś własnościowy program do czytania, wszak ten wbudowany fabrycznie w inkBooki jest kapitalny.

Przez ostatnie tygodnie przeczytałem na inkBooku Prime HD kilkanaście gazet i dwie książki pobrane z Publio; nie mam najmniejszych uwag co do sposobu synchronizacji i działania zarówno samej aplikacji, jak i pobranych plików.

Inna sprawa jest taka, że też… trudno się tu do czegokolwiek przyczepić. Aplikacja Publio na czytniki inkBook jest spartańsko wręcz prosta; nie umożliwia nawet przeglądania zasobów księgarni czy dokonywania zakupów wprost z poziomu czytnika, a szkoda. To mogłoby uczynić z tandemu inkBook-Publio ciekawą alternatywę dla Amazonu i Kindle’a, czy nawet inkBooka i Legimi.

Kto jednak wie – być może z czasem aplikacja zostanie rozbudowana. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak program przyjmie się wśród czytelników.

Aplikacja Publio na czytniki inkBook

Aplikacja Publio na czytniki inkBook jest już dostępna.

Aplikację można pobrać na czytniki inkBook w sklepie inkBook Apps. Następnie wystarczy się zalogować na swoje konto i już – możemy pobierać zakupione w sklepie pozycje. Naturalnie aplikacja wymaga połączenia z Internetem, ale po pobraniu książek i gazet możemy je czytać bez dostępu do Sieci.

Jeśli posiadacie czytnik inkBook, zdecydowanie warto skorzystać z aplikacji. O ile nie jestem wielkim fanem aplikacji instalowanych na czytnikach tej firmy, tak wygodny dostęp do zasobów Publio wprost z czytnika wart jest kilku chwil poświęconych na instalację tego programu.