REKLAMA

Czytaj książki i gazety tak wygodnie, jak tylko się da. Publio udostępnia swoją aplikację na czytniki inkBook

Publio właśnie potężnie zaplusowało w oczach moli książkowych. Dzięki nowej aplikacji na czytniki inkBook możesz czytać książki i gazety tak wygodnie, jak tylko się da.

07.11.2019 07.29
Aplikacja Publio na czytniki inkBook
REKLAMA
REKLAMA

Publio to jedna z bardziej znanych i cenionych księgarni internetowych w Polsce, w której ofercie znajduje się ponad 35 tys. e-booków i ponad 350 tytułów prasowych. Sam od dawna kupuję książki właśnie w tej księgarni, ale dotychczas zakupione pozycje musiałem przenosić na Kindle’a lub inny czytnik, jeśli chciałem się nimi cieszyć na ekranie e-ink, a nie na ekranie smartfona.

Teraz się to zmienia – Publio udostępnia aplikację na czytniki inkBook.

Mam przyjemność testować tę aplikację od kilku tygodni na czytniku inkBook Prime HD i z perspektywy tego czasu – złego słowa powiedzieć nie mogę.

Stworzona przez firmę Arta Tech aplikacja Publio na czytniki inkBook to w istocie bardzo prosty program: pozwala nam przeglądać zakupione w księgarni pozycje, z wygodnym podziałem na e-booki i e-prasę. Stamtąd możemy wygodnie pobrać daną książkę czy gazetę na czytnik i czytać je w natywnej aplikacji czytnika, także w trybie offline.

Aplikacja Publio na czytniki inkBook class="wp-image-1034327"

Cieszy mnie fakt, iż Publio nie próbowało wyważać otwartych drzwi, implementując jakiś własnościowy program do czytania, wszak ten wbudowany fabrycznie w inkBooki jest kapitalny.

Przez ostatnie tygodnie przeczytałem na inkBooku Prime HD kilkanaście gazet i dwie książki pobrane z Publio; nie mam najmniejszych uwag co do sposobu synchronizacji i działania zarówno samej aplikacji, jak i pobranych plików.

Inna sprawa jest taka, że też… trudno się tu do czegokolwiek przyczepić. Aplikacja Publio na czytniki inkBook jest spartańsko wręcz prosta; nie umożliwia nawet przeglądania zasobów księgarni czy dokonywania zakupów wprost z poziomu czytnika, a szkoda. To mogłoby uczynić z tandemu inkBook-Publio ciekawą alternatywę dla Amazonu i Kindle’a, czy nawet inkBooka i Legimi.

Kto jednak wie – być może z czasem aplikacja zostanie rozbudowana. Wszystko oczywiście zależy od tego, jak program przyjmie się wśród czytelników.

Aplikacja Publio na czytniki inkBook class="wp-image-1034330"

Aplikacja Publio na czytniki inkBook jest już dostępna.

REKLAMA

Aplikację można pobrać na czytniki inkBook w sklepie inkBook Apps. Następnie wystarczy się zalogować na swoje konto i już – możemy pobierać zakupione w sklepie pozycje. Naturalnie aplikacja wymaga połączenia z Internetem, ale po pobraniu książek i gazet możemy je czytać bez dostępu do Sieci.

Jeśli posiadacie czytnik inkBook, zdecydowanie warto skorzystać z aplikacji. O ile nie jestem wielkim fanem aplikacji instalowanych na czytnikach tej firmy, tak wygodny dostęp do zasobów Publio wprost z czytnika wart jest kilku chwil poświęconych na instalację tego programu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA