1. Spider's Web
  2. Technologie

Amazon Prime Video może stać się twoim ulubionym serwisem VOD. Wszystko, co musisz wiedzieć o platformie

Lokowanie produktu

Amazon Prime Video nie jest w Polsce tak popularny, jak inne serwisy VOD - Netflix czy HBO GO. Jeszcze. Amerykański serwis jest jednak na dobrej drodze - kusi niewygórowaną ceną, świetnymi oryginalnymi produkcjami serialowymi i czytelnym menu.

06.11.2019
14:15
Wszystko, co musisz wiedzieć o platformie Amazon Prime Video

A do tego już większość tytułów obecnych na Prime Video posiada polskie napisy. Niedawno platforma trafiła w końcu do polskiego operatora - na włączenie serwisu do swojej oferty zdecydowała się firma T-Mobile. Co trzeba wiedzieć, by zacząć swobodnie korzystać z Amazon Prime Video?

Amazon Prime Video - gdzie oglądać?

Treści z Amazon Prime Video możecie oglądać za pomocą przeglądarki lub w aplikacji Prime Video. Aplikacja dostępna jest na telefonach i tabletach z systemami iOS i Android, na wybranych konsolach do gier oraz wybranych telewizorach smart. Samo założenie konta jest banalnie proste. Wskazówki znajdziecie na stronie platformy.

Z Prime Video możecie korzystać jednocześnie na 3 urządzeniach. Niestety nie ma możliwości zakładania kilku profili, tak jak np. na Netfliksie. Prime Video umożliwia dodatkowo oglądanie w trybie offline. Wystarczy pobrać wybrany tytuł na iPhone'a, iPad'a, tablet lub inne urządzenie z systemem Android.

Amazon Prime Video - jak oglądać?

amazon prime video screen class="wp-image-1016639"

W menu głównym znajdziecie kilka przydatnych opcji, takich jak „Moja lista odtwarzania”. To nic innego jak zbiór tytułów, które chcecie lub planujecie zobaczyć. Aby dodać tytuł do tej listy, należy wybrać opcję „Dodaj do listy odtwarzania” (dostępna przy każdym tytule). Inna to „Obejrzyj następny program, film”, która podpowiada nam potencjalnie interesujące tytuły. Możemy edytować tę listę i usuwać z niej niechciane programy.

Baza tytułów na Prime Video dzieli się na dwa podstawowe segmenty: Seriale i Filmy. Tytuły w poszczególnych segmentach pogrupowane są na kilka konkretniejszych kategorii - m.in. seriale akcji i przygodowe, seriale anime czy serialowe thrillery. Dzięki podziałowi nawigowanie po katalogu Prime Video jest bardzo proste.

Jeśli zrobicie przerwę w oglądaniu kolejnych odcinków serialu, nie musicie się bać o to, że trudno będzie wrócić do momentu, w którym przerwaliście. Po kliknięciu ikony „play” serwis odtworzy film dokładnie w tym momencie, w którym skończyliście. To funkcja Auto Play, która włączona jest domyślnie. Oczywiście możecie z niej zrezygnować.

amazon prime video screen class="wp-image-1016642"

Opis danej produkcji, zwiastun, obsada, ocena w serwisie IMDb - to najważniejsze informacje, jakie pojawiają się na ekranie po kliknięciu na wybrany tytuł. Jedną z ciekawszych funkcji podczas odtwarzania produkcji na Prime Video jest X-Ray. Pozwala ona prześwietlić konkretną scenę i sprawdzić, kto w niej gra, a nawet jaki utwór muzyczny aktualnie słyszymy.

Amazon Prime Video - co oglądać?

Na Prime Video zdecydowanie ciekawsza jest oferta serialowa. Znajdziecie tam tytuły nieobecne na innych platformach streamingowych dostępnych w naszym kraju. Wśród nich m.in. seriale Amazon Original, takie jak nagrodzona w tym roku 6 statuetkami Emmy komedia Fleabag, całkiem świeży Good Omens, świetny The Boys czy niedawna premiera - Carnival Row. W katalogu serwisu znajdują się także znane serie komediowe, takie jak Parks and Recreation czy Seinfeld.

amazon prime video screen class="wp-image-1016645"

Podobnie jak w przypadku seriali, Amazon może się też pochwalić kolekcją filmów oryginalnych. Wśród nich m.in. Suspiria czy Beautiful Boy. Jednak o wiele ciekawsza wydaje się lista znanych, hitowych filmów. Tu znajdziecie niezapomniane tytuły takie jak Ojciec chrzestny, Cast Away, Bezsenność w Seattle i wiele innych.

Prime Video - ile kosztuje?

Przez pierwsze pół roku subskrypcja w Prime Video kosztuje 2,99 euro miesięcznie. Po 6 miesiącach opłata wynosi 5,99 euro. Dla nowych użytkowników przewidziany jest ponadto miesięczny okres próbny. Jeśli w przyszłości zechcecie zmienić formę płatności lub inne informacje na temat konta, wystarczy sięgnąć do menu, które w moim przypadku (przeglądarka Safari na iOS) znajduje się w prawym górnym rogu.

Klienci T-Mobile za subskrypcję Prime Video płacić będą 13 zł miesięcznie. Mogą oni skorzystać z darmowego 7-dniowego okresu testowego - po tym czasie mogą zrezygnować lub zdecydować się na włączenie dostępu do serwisu za pomocą dekodera operatora. T-Mobile planuje szersze włączenie serwisu do swoich ofert i przygotowanie kolejnych atrakcyjnych pakietów.

Materiał powstał we współpracy z T-Mobile.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze