REKLAMA

Precyzyjny czas wysyłki i większy limit Monet - Allegro zmienia regulamin

Allegro wprowadza zmiany w regulaminie, które wejdą w życie 2trecyzyjny czas wysyłki i większy limit Monet - Allegro zmienia regulamin grudnia. Bez obaw, tym razem nie czekają nas zmiany stawek prowizji. Zmienia się za to kilka obszarów funkcjonowania serwisu.

13.11.2019 17.43
Allegro zmienia regulamin. Będzie można częściej korzystać z Monet
REKLAMA
REKLAMA

Monety są programem lojalnościowym Allegro pozwalającym zaoszczędzić na zakupach osobom, które regularnie kupują na Allegro. Monety można zdobyć kupując na aukcjach oznaczonych specjalnym symbolem lub biorąc udział w promocjach. Za towar trzeba zapłacić poprzez Allegro Finanse, czyli podstawowy system obejmujący większość typów płatności, w tym np. BLIK.

Przy kolejnych zakupach można wykorzystać Monety do obniżenia ceny. 10 wykorzystanych Monet to cena niższa o 10 zł. W ten sposób można zbić cenę produktów kosztujących minimum 40 zł.

Dotychczas można było korzystać z kuponu zniżkowego 10 razy w miesiącu. Od drugiego grudnia Allegro podnosi limit do 30 razy w miesiącu, wiec będzie można obniżać cenę Monetami praktycznie codziennie. Z tej opcji skorzystają najbardziej zaangażowani użytkownicy Allegro.

Bardziej precyzyjny czas wysyłki.

Drugą nowością jest doprecyzowanie sposobu liczenia czasu wysyłki deklarowanego przez sprzedającego. Nowy algorytm będzie uwzględniał godzinę złożenia zamówienia. Przykładowo, jeśli zamówimy coś o godzinie 21, a deklarowany czas wysyłki to „w ciągu 2 dni”, Allegro będzie o tym wiedziało, a sprzedawca będzie miał dwa dni na wysyłkę, ale licząc od godziny 21, a nie od początku dnia.

Jest też kilka mniejszych nowości.

Jedną z ważniejszych są nowe zasady tworzenia loginu. Od teraz nowe loginy nie będą mogły zawierać w nazwie słowa „Allegro”, co ma dużo sensu, bo mail z taką nazwą może służyć do wyłudzeń.

Będzie też nowy sposób wyświetlania serii produktowych widocznych w dolnej części aukcji, pod opisem. Teraz serie będą mogły mieć grafikę i podpis związane bezpośrednio z przedmiotami oferowanymi w ramach serii. Serie produktowe są dostępne dla kont korzystających z abonamentu, o którym szerzej pisał Piotr Grabiec.

Będzie też powrót możliwości odwołania oferty kupna w licytacji w kategoriach Produkty inwestycyjne, Malarstwo oraz Numizmatyka. Obecnie odwołanie oferty w dziale Kolekcje i sztuka jest możliwe tylko na prośbę osoby licytującej. teraz będzie to mógł zrobić również sprzedający, który uzna, że osoba licytująca nie będzie chciała sfinalizować transakcji.

Wszystkie zmiany w regulaminie Allegro można prześledzić w specjalnie przygotowanym dokumencie.

REKLAMA

Jak widać, nie ma się czego obawiać.

Jednocześnie nie ma też nowości, które ułatwiłyby sprzedaż osobom prywatnym, korzystającym z Allegro z doskoku. Prowizje serwisu w wielu kategoriach są naprawdę wysokie, sięgając nawet 10–12 proc. To sprawia, że choć z Allegro korzystam częściej niż kiedykolwiek - głównie za sprawą abonamentu Smart - to nie pamiętam kiedy ostatnio sprzedałem tam jakiś przedmiot.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA