REKLAMA

Planer kampanii był dla tych, którzy wydali 3000 zł. Teraz będzie dla wszystkich - Allegro zmienia regulamin

Allegro wprowadza zmiany w swoim regulaminie oraz udostępnia nowy Abonament Profesjonalny. Sprawdzamy, co to oznacza dla sprzedawców.

17.10.2019 14.49
allegro archiwum
REKLAMA
REKLAMA

Twórcy jednej z najpopularniejszych platform e-commerce w naszym kraju pokochali usługi subskrypcyjne. Z jednej strony mamy Allegro Smart dla konsumentów, a z drugiej dostępny jest Abonament Profesjonalny dla sprzedawców. Poznaliśmy szczegóły nowej oferty.

Allegro przekonuje, że Abonament Profesjonalny to narzędzie, które ma wspomagać sprzedaż. Twórcy serwisu przekonują, że dzięki temu handlowcy, którzy zdecydowali się na oferowanie swoich towarów na tej platformie, będą mogli skorzystać z wielu nowych funkcji.

allegro ads class="wp-image-1021993"
Abonament Profesjonalny na Allegro - o co chodzi i jak to działa?

Abonament Profesjonalny na Allegro - nowe benefity

Sprzedawcy, którzy zdecydują się na Abonament Profesjonalny na Allegro, otrzymają m.in. swój Logotyp widoczny w ofercie. Do tej pory z tego udogodnienia mogli skorzystać uczestnicy programu VIP oraz sprzedawcy ze Strefy Marek. Logotyp na listach ofert pozostaje w niezmiennej cenie, która wynosi 3000 zł brutto.

Oprócz tego Abonament Profesjonalny pozwoli skorzystać z planera kampanii Allegro Ads bez dodatkowych opłat. Do tej pory, by go używać, trzeba było wydawać kwartalnie co najmniej 3000 zł na promocję w ramach tej usługi.

Kolejnym bonusem jest rozszerzone statystyki sprzedaży w ramach usługi Trade Analytics. Sprzedawcy sprawdzą tam swoje statystyki sprzedaży, a przy okazji porównają się z konkurencją i „poznają trendy w e-commerce”.

allegro ads mobile class="wp-image-1021990"

Oprócz wymienionych wyżej funkcji subskrybenci mogą liczyć na bonusy, które już wcześniej można było wykupić razem z Abonamentem Allegro. Są to menedżer sprzedaży, tagi ofertowe, banery na liście ofert oraz serie produktowe.

Ile kosztuje Abonament Profesjonalny od Allegro?

Sprzedawcy, którzy zdecydują się na nowy abonament, będą płacili miesięcznie 199 zł. To wystarczy, by skorzystać ze wszystkich nowości oraz funkcji, które obejmowała poprzednia subskrypcja. Poprzednia oferta przy tym nie znika.

Jeśli ktoś uzna, że profity wynikające z opłacania nowej usługi są niewspółmierne do ceny, mogą pozostać przy zwykłym Abonamencie Allegro. Oferowany jest on nadal w dotychczasowej cenie wynoszącej 39 zł miesięcznie.

allegro api class="wp-image-1021996"
Allegro zmienia swój regulamin - sprawdzamy, które konkretnie zapisy doczekały się aktualizacji

Allegro - zmiany w regulaminie

Oprócz wprowadzenia nowej usługi o nazwie Abonament Profesjonalny twórcy platformy Allegro wprowadzili zmiany w swoim regulaminie. Jedna z nich dotyczy zasad sprzedaży produktów leczniczych:

Oprócz tego pojawią się nowe podkategorie.

Z kategorii Narzędzia wydzielona zostaje nowa podkategoria o nazwie Zestawy elektronarzędzi. Z kolei w ramach basenów będzie można przeglądać teraz wyłącznie jacuzzi.

Oprócz tego obniżona zostaje opłata za Wyróżnienie w ofertach wielowariantowych do 5,90 zł za 10 dni z 19 zł za 10 dni w wybranych kategoriach. Są to:

 • Biżuteria damska;
 • Biżuteria męska;
 • Biżuteria dziecięca;
 • Biżuteria Ślubna;
 • Piercing;
 • Odzież, Obuwie, Dodatki;
 • Obuwie oraz Odzież (w ramach kategorii Dziecko);
 • Bielizna i odzież erotyczna (w ramach kategorii Zdrowie).

Allegro zmienia przy tym opłatę za utrzymanie oferty dla oferty starszych niż rok, w których przez ostatnie 365 dni nie doszło do zakupu. Zmiany dotyczą części kategorii:

 • w kategoriach Kultura i rozrywka, Moda (z wyłączeniem kategorii Obuwie), Odzież (w ramach kategorii Dziecko), Uroda oraz Zdrowie opłata spada do 0,05 zł;
 • w kategoriach Obuwie (w ramach kategorii Dziecko oraz Moda), Sport i turystyka oraz Supermarket opłata rośnie do 0,15 zł;
 • w pozostałych kategoriach opłata za utrzymanie oferty się nie zmienia i nadal wynosi 0,10 zł za 10 dni.

Inne zmiany w regulaminie Allegro.

 • w podkategoriach Felgi oraz Koła (w ramach kategorii Opony i felgi) zwiększa się prowizja od sprzedaży do 5 proc. z zastrzeżeniem, że nie wyniesie ona więcej niż 70 zł. Obecnie prowizja w tych podkategoriach wynosi 4 proc. i nie więcej niż 50 zł;
 • w kategorii Leki bez recepty nie będzie już naliczana prowizja od sprzedaży, która obecnie wynosi 10 proc. Zamiast niej pojawia się opłata za wystawienie oferty, która uzależniona jest od ceny przedmiotu: od 50 gr do 5 zł;
 • kupujący i sprzedający będą mogli korzystać z Monet przez następny rok, a Program Monetowy przedłużony zostaje do 31 grudnia 2020 r. co Allegro nazywa „zabiegiem formalnym”;
 • w Polityce Prywatności uwzględnione zostają dane z mediów społecznościowych oraz o lokalizacji;
REKLAMA

Allegro modyfikuje przy tym swój regulamin z myślą o usłudze Allegro Lokalnie, by sprzedający na kontach zwykłych mieli więcej czasu na przygotowanie się na nią. Okres przejściowy, w którym można wnioskować o rabat transakcyjny - czyli zwrot prowizji - przedłużony zostaje do 7 stycznia 2020 r.

Oprócz tego Allegro wprowadza zapis, który umożliwi obsługę procesów płatności przez konsultantów spoza Allegro. Ma to przyspieszyć uzyskiwanie odpowiedzi na zadane pytania zarówno przez sprzedających, jak i kupujących. Z pełną listą zmian, które wchodzą w życie 5 listopada, można zapoznać się tutaj.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA