REKLAMA

Centrum Zdrowia Dziecka ma nową salę widowiskową. Modernizację sfinansował Alior Bank

Odnowienie 585 m2 ścian i sufitów, wycyklinowanie i zabezpieczenie łącznie 310 m2 powierzchni, a także wymiana 180 foteli i zakup 48 profesjonalnych lamp oświetleniowych - tak pokrótce przedstawia się remont sali widowiskowej w Centrum Zdrowia Dzieciak, na który pieniądze wyłożył Alior Bank.

19.11.2019 20.45
Alior Bank CZD remont
REKLAMA
REKLAMA

Hala widowiskowa Centrum Zdrowia Dziecka na generalny remont czekała 40 lat. Najczęstszą przeszkodą w podjęciu wcześniej niezbędnych prac były pieniądze, a raczej ich brak. Teraz z pomocą przyszedł Alior Bank, dzięki któremu inwestycja była w ogóle możliwa do realizacji. Podczas uroczystego otwarcia najmłodsi pacjenci mogli podziwiać występ finalisty programu X-Factor, Pawła „Biby” Binkiewicza.

Alior Bank lubi charytatywnie

Alior Bank nie broni się przed działaniami charytatywnymi. Nic dziwnego, że ostatnio Forum Odpowiedzialnego Biznesu w corocznym Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” pochwaliło tego typu inicjatywy Alior Banku. Na pochwałę zasłużyła Inicjatywa Świąteczna, a także akcja „Paka dla zwierzaka”, „Zaczytana Akademia” czy „Podziel się książką”.

Teraz Alior Bank postanowił zaangażować się w remont hali widowiskowej w CZD, przy okazji którego, jak się okazuje, udało się do prac zaangażować też samych pacjentów.

REKLAMA

Wiersze Kaczmarskiego pod sceną

Przy okazji remontu hali widowiskowej w CZD dokonano niezwykłego odkrycia. Otóż pod obudową dawnej sceny znaleziono ponad 70 blach drukarskich z nadrukiem tekstów z offsetowego tomiku „Wiersze i piosenki” Jacka Kaczmarskiego, wydanego w 1983 r. przez Instytut Literacki w Paryżu. W zbiorze znajdują się m.in. wiersze inspirowane dziełami malarskimi, takimi jak: „Krzyk” Edvarda Muncha, „Pejzaż z szubienicą” Pietera Bruegla, czy „Encore, jeszcze raz” Pawła Fiedotowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA