REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

Centrum Zdrowia Dziecka ma nową salę widowiskową. Modernizację sfinansował Alior Bank

Odnowienie 585 m2 ścian i sufitów, wycyklinowanie i zabezpieczenie łącznie 310 m2 powierzchni, a także wymiana 180 foteli i zakup 48 profesjonalnych lamp oświetleniowych - tak pokrótce przedstawia się remont sali widowiskowej w Centrum Zdrowia Dzieciak, na który pieniądze wyłożył Alior Bank.

19.11.2019
21:45
Alior Bank CZD remont
REKLAMA
203 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Hala widowiskowa Centrum Zdrowia Dziecka na generalny remont czekała 40 lat. Najczęstszą przeszkodą w podjęciu wcześniej niezbędnych prac były pieniądze, a raczej ich brak. Teraz z pomocą przyszedł Alior Bank, dzięki któremu inwestycja była w ogóle możliwa do realizacji. Podczas uroczystego otwarcia najmłodsi pacjenci mogli podziwiać występ finalisty programu X-Factor, Pawła „Biby” Binkiewicza.

Alior Bank lubi charytatywnie

Alior Bank nie broni się przed działaniami charytatywnymi. Nic dziwnego, że ostatnio Forum Odpowiedzialnego Biznesu w corocznym Raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre Praktyki” pochwaliło tego typu inicjatywy Alior Banku. Na pochwałę zasłużyła Inicjatywa Świąteczna, a także akcja „Paka dla zwierzaka”, „Zaczytana Akademia” czy „Podziel się książką”.

Teraz Alior Bank postanowił zaangażować się w remont hali widowiskowej w CZD, przy okazji którego, jak się okazuje, udało się do prac zaangażować też samych pacjentów.

Wierzymy, że dzięki temu remontowi udało nam się wnieść choć trochę pozytywnych emocji do życia szpitala. Akcja wzbudziła również duży entuzjazm wśród naszych pracowników. Samodzielnie odremontowali klatkę schodową prowadzącą do sali oraz zaangażowali się w bajkoterapię dla pacjentów, a raz w roku organizują zbiórkę książek do bibliotek powstających m.in. na oddziałach dziecięcych. Jesteśmy dumni, że możemy jako zespół dołożyć cegiełkę do poprawy jakości życia małych pacjentów - mówi Krzysztof Bachta, prezes zarządu Alior Banku.

Remont auli to kolejny krok w procesie modernizacji całej placówki. Dla naszych pacjentów to niezwykle ważne miejsce, które daje im bezcenne chwile. To tu mogą zapomnieć o stresujących badaniach i tęsknocie za domem, i po prostu dobrze się bawić. Dla nas pracowników instytutu to wielka radość widzieć uśmiechy na twarzach tych dzieci – uzupełnia dr n. med. Marek Migdał, dyrektor Instytutu „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”.

REKLAMA

Wiersze Kaczmarskiego pod sceną

Przy okazji remontu hali widowiskowej w CZD dokonano niezwykłego odkrycia. Otóż pod obudową dawnej sceny znaleziono ponad 70 blach drukarskich z nadrukiem tekstów z offsetowego tomiku „Wiersze i piosenki” Jacka Kaczmarskiego, wydanego w 1983 r. przez Instytut Literacki w Paryżu. W zbiorze znajdują się m.in. wiersze inspirowane dziełami malarskimi, takimi jak: „Krzyk” Edvarda Muncha, „Pejzaż z szubienicą” Pietera Bruegla, czy „Encore, jeszcze raz” Pawła Fiedotowa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA