REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Xbox Game Bar z istotną nowością. Sprawdzisz płynność gry i łatwiej upolujesz kolejne Osiągnięcie

Windowsowa nakładka dla graczy okazała się jedną z fajniejszych funkcji wprowadzonych do Windows 10. Co więcej, cały czas się rozwija. A dziś otrzymała dwie nowe funkcje.

23.10.2019
17:06
xbox one pc stream
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft na szczęście w porę zdał sobie sprawę, że przekierowywanie całej uwagi graczy z PC na Xbox One to nie był najlepszy z pomysłów. Podobnie jak poleganie wyłącznie na Universal Windows Platform w ramach gier dostępnych na Microsoft Store. Dlatego też dziś gigant z Redmond wiele znaczy na rynku gier PC tylko w kontekście rozwiązań technicznych, takich jak Windows i DirectX. Xbox Live na komputerach osobistych jest w kontekście popularności niczym w zestawieniu z Valve Steam czy Epic Games Store.

Microsoft nadal ma jednak w rękach wspomniany wyżej techniczny atut. A to oznacza, że ma znacznie większe szanse na odzyskanie zaufania graczy pecetowych – i od pewnego czasu się o to stara. Ograniczenie w Microsoft Store na aplikacje UWP zostało zniesione, do Windowsa 10 zaczęły trafiać rozwiązania techniczne i aplikacyjne zorientowane na graczy – a jednym z nich jest całkiem przydatny Xbox Game Bar. Dostępna zawsze pod ręką (skrót Win + G) i szeroko konfigurowalna nakładka zapewnia graczom skróty do związanych z grą funkcji i przydatne informacje.

Xbox Game Bar z Windows 10 od dziś z klatkami na sekundę i Osiągnięciami.

Po aktualizacji z Microsoft Store microsoftowy Pasek gry może nam wyświetlać Osiągnięcia, których jesteśmy bliscy ukończenia, razem z informacją ile i czego nam jeszcze do nich brakuje. Pożytecznym dodatkiem jest też monitor wydajności gry, szczególnie dla tych, którzy chcą dobrze dostosować ustawienia graficzne danego tytułu. Xbox Game Bar od pewnego czasu pokazuje też obciążenie procesora, pamięci i układu graficznego.

REKLAMA
xbox game bar osiągnięcia klatki class="wp-image-1025659"
Dwie nowości w nakładce Xbox Game Bar

Xbox Game Bar elementem systemu, który jest aktualizowany za pośrednictwem Microsoft Store. Aktualizacja powinna być już dostępna dla wszystkich użytkowników i na domyślnych ustawieniach systemu zostanie zastosowana automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA