REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Word, Excel i PowerPoint nareszcie z obsługą trybu ciemnego na iOS. Choć i tak czasem zmrużysz oczy

Wczorajsza aktualizacja OneNote’a była tylko początkiem. Prawdopodobnie najważniejsze aplikacje klienckie usługi Office 365 otrzymały dziś obsługę trybu ciemnego, obecnego w systemach iOS i iPadOS od wersji 13.

16.10.2019
16:45
word excel powerpoint ios tryb ciemny
REKLAMA

Jedną z najbardziej widocznych programowych nowości z wprowadzonych niedawno na tablety i telefony Apple’a jest nowy motyw kolorystyczny systemu. Wraz z aktualizacją do iOS-a w wersji 13 lub do iPadOS-a możemy wybierać pomiędzy trybem ciemnym a trybem jasnym. Ten drugi wygląda tak samo, jak do tej pory, stawiając na ciemne elementy na jasnym tle. Drugi jest jego przeciwieństwem, a zdaniem niektórych jasne elementy na ciemnym tle dużo mniej męczą wzrok podczas pracy w ciemnym pomieszczeniu.

REKLAMA

Aplikacje mogą odczytywać w jakim trybie interfejsu pracuje system i odpowiednio się do tego dostosować. Od wczoraj wyczyn ten jest pestką dla OneNote’a. Dziś podobna aktualizacja trafia do Worda, Excela i PowerPointa.

Word, Excel i PowerPoint w trybie ciemnym na iOS i iPadOS. Choć i tak potrafią razić w oczy.

Na początek, krótka prezentacja, byśmy wiedzieli, o czym mowa. Tak wygląda PowerPoint w trybie ciemnym na iPadOS:

word excel powerpoint ios tryb ciemny

Tak wygląda Excel:

word excel powerpoint ios tryb ciemny

A tak wygląda Word:

REKLAMA
word excel powerpoint ios tryb ciemny

Na pewno zwróciliście uwagę, że zarówno kartka do wydruku w Wordzie, jak i tło komórek w arkuszu kalkulacyjnym Excela pozostały jasne. Po części rozumiem dlaczego: tło kartki i komórek to wartości zdefiniowane (tu: jasne), a aplikacje odtwarzają dokument w dokładnie takiej formie graficznej, w jakiej został zapisany. Nie mogę się oprzeć tezie, że mimo wszystko brakuje możliwości wyłączenia tego formatowania. Bo w przeciwnym razie nasze oczy większych korzyści ze wspomnianego trybu ciemnego nie odczują.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA