REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Lepiej późno niż wcale. OneNote na iOS i iPadOS już z obsługą trybu ciemnego

Uruchamiasz wieczorem OneNote’a i oślepia cię jasne światło? To na szczęście odchodzi do przeszłości. Jedna z najlepszych aplikacji do gromadzenia i organizowania notatek już współpracuje z motywami iOS-a 13.

15.10.2019
18:40
onenote ios ipados tryb ciemny
REKLAMA

OneNote to jedna z tych aplikacji, która stworzyła całą nową kategorię programów. Być może korzystacie dziś z Evernote’a czy Google Keep, ale to właśnie Microsoft swoim OneNote’em jako pierwszy wprowadził koncepcję cyfrowego notesu, który jest przy nas niezależnie od tego, z jakiego urządzenia aktualnie korzystamy.

REKLAMA

OneNote należy do zestawu usług Office 365, ale jest w pełni darmowy. Dostępny jest w wersji na Windowsa, iPadOS-a, iOS-a, Androida i macOS-a, w formie rozszerzenia do popularnych przeglądarek, a także można korzystać z jego wersji webowej. W mojej ocenie nadal wyznacza standardy konkurencji. Choć ma też i drobne niedociągnięcia.

Jedno właśnie zlikwidowano. OneNote już obsługuje tryb ciemny w nowych wersjach systemów iOS i iPadOS.

onenote ios ipados tryb ciemny

Aplikacja do tej pory wykorzystywała jasne kolory w swoim interfejsie. To niestety powodowało, że przy słabym oświetleniu, gdy nasz iPhone lub iPad pracowały w trybie ciemnym, uruchomienie OneNote’a wiązało się z odruchowym i nieprzyjemnym mrużeniem oczu.

REKLAMA

Nowa wersja OneNote’a nie pozwala na ręczną zmianę trybu między ciemnym a jasnym. Zawsze dostosowuje się do tego, jaki wybraliśmy w ustawieniach telefonu i tabletu. Jeżeli więc zmienimy motyw barwny w ustawieniach iOS-a, OneNote automatycznie zmieni swój interfejs.

Aktualizacja jest już dostępna w App Store. Innych istotnych nowości w niej nie stwierdzono.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA