REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

I po testach. Nowa Biblioteka Steam już dostępna dla wszystkich

Dziś aplikacja kliencka Steam przywita nas komunikatem o konieczności pobrania zajmującej niecałe 200 MB aktualizacji. W zamian otrzymamy nowy interfejs Biblioteki, która przez ostatnie tygodnie była dostępna w ramach publicznych beta-testów.

31.10.2019
10:59
Steam Top 100 2016
REKLAMA
REKLAMA

Już na wiosnę bieżącego roku firma Valve po raz pierwszy zaprezentowała graczom gruntownie przebudowany interfejs Biblioteki Steama. Jakiś czas później chętni gracze mogli zapisać się do beta-testów nowej wersji aplikacji. A dziś jest już ona dostępna dla wszystkich, w formie obowiązkowej aktualizacji dla użytkowników Steama. W momencie oddawania tego tekstu do publikacji Steam na Windowsa już działa z nowym interfejsem, jednak na naszych komputerach z macOS-em jeszcze pracuje pod starym – zmiana jest prawdopodobnie kwestią niedługiego czasu.

Nowa wersja wyróżnia się znacząco odmienionym wzornictwem, w którym pełno przeźroczystych i przyjemnych dla oka ozdobników. Na szczęście nie wydają się one obciążać komputera, a sama aplikacja pozostaje czytelną.

Nowości w Bibliotece Steam. Nowe sekcje i kategorie.

Widok Biblioteki został podzielony na dwie sekcje. Pierwsza z nich to Strona Główna, starająca się wyświetlić wszystkie niezbędne informacje o naszych grach. A więc tytuły w które niedawno graliśmy i sortowaną na różne sposoby listę posiadanych przez nas gier. Możemy też przełączyć się na widok Kolekcji.

steam biblioteka class="wp-image-1030666"

Ten drugi jest dość ciekawy i zastępuje dotychczasowe Kategorie. Możemy jak do tej pory ręcznie grupować posiadane przez nas gry. Możemy jednak też zdać się na automat, który bazując na tagach przy opisach każdej z gier będzie je sam grupował. Możliwe jest więc stworzenie automatycznej kolekcji, na przykład, „gier RPG dla jednego gracza”, która sama będzie uzupełniała się o kolejne kupione przez nas tytuły.

steam biblioteka class="wp-image-1030669"
REKLAMA

Odświeżono też strony poszczególnych gier. Duży nacisk położono na eksponowanie wydarzeń związanych z grą, które mają nas zachęcić do powrotu do zabawy z daną produkcją. Mogą to być turnieje, wydarzenia społecznościowe czy nawet zwykłe aktualizacje gier do nowych wersji, wprowadzające nowe elementy do danego tytułu. Częściej też eksponowana jest lista naszych znajomych w jakiś sposób powiązanych z grą, którą aktualnie przeglądamy.

Usługa Steam niezmiennie pozostaje darmowa. Niezmiennie też jest dominującym liderem na rynku gier na PC, mając ogromną przewagę w liczbie aktywnych użytkowników nad Epic Games Store, EA Origin czy Xbox Live dla PC.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA