REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Bankowość

Bierzesz towar, wychodzisz ze sklepu, a płacisz za 45 dni. Bezpłatna karta Twisto już w Polsce

Założyciele czeskiego fintechu dotrzymali danego słowa i udostępnili w Polsce swoją darmową kartę płatniczą. Zachętą do korzystania z niej jest możliwość zapłaty za zakupy nawet półtora miesiąca po ich dokonaniu.

Twisto pokazał swoją darmową, wielowalutową kartę płatniczą
REKLAMA
459 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tak jak mówili, tak zrobili: czeskie Twisto właśnie udostępniło w Polsce swoją darmową, wielowalutową kartę płatniczą. Do jej obsługi dołączyli aplikacje mobilną. Hitem, który ma skusić Polaków jest mechanizm, który był także dostępny już w wersji beta konta Twisto. Chodzi o odroczoną płatność.

Kupujący decyduje, czy zapłaci od razu, czy później. Przesuwając płatność nie zamraża własnych pieniędzy - to Twisto płaci za niego do sklepu. Jeśli ureguluje należność do 45 dni, nie ponosi z tego tytułu żadnych kosztów - tłumaczy w serwisie businessinsider.com.pl Michał Smida, CEO i założyciel Twisto.

Płatność za zakupy można jeszcze bardziej oddalić w czasie. Do tego potrzebna jest nam jednak aplikacja mobilna. W najbliższym czasie, jak zapewniają przedstawiciele Twisto, pojawi się jeszcze jedno rozwiązanie: możliwość rozłożenia większego wydatku na raty.

Twisto, czyli jak to działa?

Przede wszystkim trzeba na swój telefon ściągnąć aplikację. Potem rejestrujemy się i tworzymy swoje konto. Automatycznie dostajemy dostęp do wielowalutowej, bezpłatnej karty płatniczej Twisto, jak też do wszystkich innych, które posiadamy (korzystając z Apple Pay, czy Google Pay).

Drugim krokiem jest ustalenie z użytkownikiem wysokość miesięcznego limitu wydatków. I na tym całą procedura tak po prawdzie się kończy. Można już udać się na zakupy stacjonarne, czy te internetowe. Dzięki tym korzyściom (a mają też nadejść następne) Twisto chce w ciągu 3 lat zdobyć u nas pół miliona klientów.

Poziom wykorzystania limitu i zestawienie wszystkich transakcji są widoczne w aplikacji w czasie rzeczywistym. Użytkownik dostaje także powiadomienie push po każdym zakupie i zestawienie wydatków na koniec dnia. Okres rozliczeniowy trwa od 1 do ostatniego dnia miesiąca. Na początku kolejnego miesiąca użytkownik otrzymuje podsumowanie i dodatkowe 15 dni na uregulowanie należności - czytamy w komunikacie fintechu.

Po najlepszym kursie wymiany i zero prowizji

Z wielowalutową kartą płatniczą Twisto mamy też nie zrobić sobie żadnej finansowej krzywdy przy okazji zakupów w zagranicznych sklepach. Jak zapewniają reprezentanci fintechu naszych południowych sąsiadów: „Płatności zagraniczne z Twisto odbywają się po najbardziej korzystnym kursie Mastercard - bez potrzeby wcześniejszej wymiany waluty. Bez opłat i prowizji, nawet w weekendy”.

Karta płatnicza Twisto doskonale sprawdza się na rodzimym rynku. W Czechach nawet 80. proc. klientów fintechu korzysta z tego rozwiązania. W ten sposób dokonują średnio ok. 20 transakcji w miesiącu, a przeciętna wartość każdej z nich jest na poziomie 100 zł.

REKLAMA

W tym roku jeszcze dwie nowości od Twisto

Podział większych wydatków na raty ma być dostępny w Polsce na początku 2020 r. Wcześniej, jeszcze w tym roku, klienci otrzymają dostęp do dwóch nowych funkcji. Pierwsza to program Cashback, dziękim któremu można liczyć na zwrot części wydatków poniesionych w wybranych sklepach. Z kolei funkcja Twisto Split pozwoli podzielić rachunek między znajomymi. Nawet gdy sami nie są użytkownikami Twisto.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA