REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Twisto zapisuje chętnych na swoje konto beta. Niebawem pokaże aplikację mobilną i kartę wielowalutową

Czeski fintech za chwilę pokażą wersję beta swojego konta. Ale żeby z niego skorzystać, trzeba będzie najpierw się zapisać. To tylko część nowości, jakie przygotowuje dla polskiego klienta Twisto.

16.07.2019
17:49
Twisto karta płatnicza
REKLAMA
REKLAMA

Zakupy, w których płatność za wybrany przedmiot lub usługę można wykonać do 21 dni od dnia transakcji na tyle spodobały się ING Bankowi Śląskiemu, że postanowił zainwestować w czeski fintech Twisto.

Startup w ciągu 5 lat chce zdobyć ok. pół miliona klientów. Mają w tym pomóc pozyskiwane ze źródeł zewnętrznych fundusze. Założycielom Twisto udało się w maju uzyskać od europejskich inwestorów ok. 60 mln zł. Z czego 20 mln zł ma być przeznaczone na rozwój płatniczego biznesu w naszym kraju.

Konto beta w sierpniu, zapisy w lipcu.

W połowie sierpnia polskim klientom Twisto ma udostępnić wersję beta swojego konta. Wśród proponowanych rozwiązań będzie specjalny limit kredytowy pozwalający na spłatę 45 dni po transakcji. Ale żeby z tych dobrodziejstw móc skorzystać - trzeba się wcześniej zarejestrować.

Taką możliwość czeski fintech dał Polakom w lipcu. W ciągu 10 dni zapisało się 1600 przyszłych użytkowników. Dla pierwszych 3 tysięcy przygotowane są specjalne nagrody. To chociażby darmowe przez rok konto premium. Możemy też Twisto komuś polecić. O ile zapraszany przez nas użytkownik dokona rejestracji - strona polecająca może liczyć na 50 zł doładowania na konto aplikacji. Wśród nagród za rychłą rejestrację jest także m.in. korzystanie przez 3 miesiące z Tesli Model 3.

Na jesień aplikacja mobilna i karta wielowalutowa.

REKLAMA

Pod koniec września lub na początku października Twisto będzie miało dla Polaków kolejną niespodziankę. Wtedy fintech ma udostępnić swoją aplikację mobilną oraz kartę wielowalutową. Nowatorskim rozwiązaniem ma być możliwość podzielenia płatności na raty lub na kilka osób. Np. przy okazji płacenia wspólnego rachunku w restauracji.

Do tego dochodzi funkcja Snap, dzięki której wystarczy zrobić tylko zdjęcie rachunku lub faktury, następnie przesłać je do Twisto, którym zajmie się całym rozliczeniem. Z kolei karta wielowalutowa będzie pozwalała płacić z sklepach stacjonarnych i tych w sieci. Da dostęp do kredytu odnawialnego. Z kartą Twisto w ręku zapłacimy też zbliżeniowo za pomocą Apple Pay. Plastik od Czechów ma mieć również specjalne oznaczenia dla niewidomych i osób niedowidzących.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA