REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Listopad 2019 w PS Plus: najlepszy klon Dark Souls oraz kontrowersyjny horror w ramach abonamentu

Wiemy już, jakie nowe gry będzie można pobrać bez dodatkowych opłat w ramach abonamentu PS Plus. W listopadzie posiadacze konsol PlayStation 4 otrzymają wymagające Nioh oraz kontrowersyjne Outlast 2. Polecam zapoznać się zwłaszcza z tym pierwszym tytułem.

30.10.2019
19:29
Listopad 2019 r. w ramach PS Plus: Nioh oraz Outlast 2
REKLAMA
REKLAMA

Nioh przebył bardzo długą, bardzo trudną drogę. Od czasów potwornej bety gra pięknie ewoluowała, wyrastając na najlepszego klona Dark Souls w jakiego miałem przyjemność zagrać. Lords of the Fallen oraz The Surge również nie były złe, ale w porównaniu do Nioh to kompletnie inna liga. Połączenie azjatyckich klimatów z mechaniką ala From Software kapitalnie do siebie pasuje. I chociaż Nioh nigdy by nie powstał w takiej formie gdyby nie sukces Dark Souls, to gra jest czymś więcej niż tylko kalką. Produkcja wyrobiła sobie własną tożsamość, czego najlepszym dowodem jest zbliżająca się kontynuacja: Nioh 2.

Oczywiście trzeba brać poprawkę na to, że tytuł taki jak Nioh nie jest dla każdego gracza. To produkcja wymagająca, w której będziecie ginąć często i gęsto. Przynajmniej na początku. Później, gdy wyczujecie szermierczą mechanikę oraz gdy wybierzecie preferowany styl walki, zrobi się łatwiej. Oczywiście do czasu konfrontacji z pierwszym wymagającym bossem, który rozsmaruje was po ścianie. Dlatego pamiętajcie: akcesoria i gadżety kluczem do zwycięstwa.

 class="wp-image-1030447" title="PS Plus listopad 2019"

Nioh to nie jedyny tytuł w listopadowym PS Plus. Drugim jest horror Outlast 2.

Mam mieszane uczucia co do oferowanej produkcji. Pierwszy Outlast był zaskakująco udany. Klimatyczny. Niepokojący. Jego kontynuacja - chociaż większa i bardziej rozbudowana - nie przypadła mi już tak mocno do gustu. Bardziej otwarta struktura lokacji nie przełożyła się na lepszą rozgrywkę, a ucieczki przed przeciwnikami zadziwiająco szybko stały się nudne i powtarzalne. Projekty przeciwników również nie robiły takiego wrażenia, co w części pierwszej.

Tam gdzie Outlast 2 nie oferował niczego szczególnego w obszarze rozgrywki, próbował nadrabiać szokowaniem. Z horrorem jest silnie powiązany temat seksu i gwałtu, a nagość nie jest tutaj tematem tabu. Taka tania kontrowersja nie jest jednak w stanie obronić gry zarówno na tle lepszej części pierwszej, jak i ogólnego poziomu konsolowych horrorów. Te ostatnio są naprawdę, naprawdę dobre.

REKLAMA

Nioh oraz Outlast 2 będzie można pobrać do pamięci konsoli PS4 już 5 listopada 2019 r. Jednocześnie przypominam, że do 4 listopada gracze wciąż mogą poszerzyć cyfrową bibliotekę o październikowe The Last of Us oraz MLB: The Show 19.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA