REKLAMA

Szwajcarski scyzoryk wśród akcesoriów komputerowych. Logitech MX Keys i MX Master 3 to najlepszy duet do pracy

Bez cienia wątpliwości mogę nazwać Logitech MX Master 3 najlepszą myszką w historii myszek, a klawiaturę Logitech MX Keys najlepszą klawiaturą niskoprofilową w historii klawiatur niskoprofilowych. Prawdziwa magia zaczyna się jednak dziać dopiero wtedy, gdy zestawimy ze sobą obydwa sprzęty.

24.10.2019 08.23
Logitech MX Keys i MX Master 3 to najlepszy duet do pracy
REKLAMA
REKLAMA

Korzystam z kombinacji Logitech MX Keys + Logitech MX Master 3 od dnia premiery i jeśli chodzi o pracę przy komputerze, nigdy na moim biurku nie spoczął lepiej dobrany zestaw akcesoriów.

Pełne recenzje obydwu sprzętów znajdziecie tutaj:

Osobno każde z urządzeń Logitecha jest świetne, ale dopiero gdy popracujemy z duetem, można zobaczyć, jak dobrana z nich para.

 class="wp-image-1015262"

Pochwalna ocena sprzętów Logitecha nie bierze się znikąd. To właśnie dzięki poniższym cechom korzystanie z nowej myszki i klawiatury jest tak przyjemne:

Multiplatformowość

Zarówno Logitech MX Keys jak i Logitech MX Master 3 mogą być podłączone jednocześnie do trzech komputerów, niezależnie od platformy. O ile w przypadku myszki nie wymaga to żadnych zmian sprzętowych, tak klawiatura musi nadawać się i do pracy z Windowsem, i do pracy z Makiem.

Logitech MX Keys ma w tym celu odpowiednio oznakowane klawisze funkcyjne Easy-Switch, które zmieniają się, zależnie od platformy. Przełączanie się między komputerami jest bajecznie proste – wystarczy wcisnąć jeden z trzech przycisków na klawiaturze lub przełączyć się przełącznikiem u spodu myszki.

 class="wp-image-1015277"

Jakby tego było mało, na dwóch maszynach możemy korzystać z akcesoriów jednocześnie, bez żadnego przełączania się. Funkcja Logitech Flow umożliwia jednoczesne używanie peryferiów, a także szybkie przenoszenie plików między maszynami – przesuwamy kursor na jeden komputer, kopiujemy plik, przesuwamy kursor na drugi komputer, wklejamy plik. Proste.

Logitech MX Master 3 opinie class="wp-image-996654"

Doskonałe rozwiązanie dla ludzi pracujących jednocześnie na dwóch lub trzech komputerach. Sam doceniam tę prostotę nieustannie, żonglując komputerem stacjonarnym, laptopem i komputerami testowymi. Możliwość podłączenia peryferiów przez Bluetooth lub adapter Unifying do trzech komputerów na raz ogromnie ułatwia mi życie.

Wygoda

To chyba największa zaleta nowych akcesoriów Logitecha, zwłaszcza w przypadku myszki Logitech MX Master 3. Już poprzednie MX Mastery stanowiły wzór ergonomii, ale trzecia iteracja wynosi komfort obsługi na nowy poziom.

Logitech MX Master 3 opinie class="wp-image-996660"

Ta mysz jest jak dobrze dopasowana rękawiczka; ściśle przylega do dłoni, nie krępuje ruchów i idealnie reaguje na każdy ruch.

Klawiatura zresztą nie ustępuje jej pola. Klawisze są wygodnie wyprofilowane, by łatwo było w nie trafić. Podświetlają się, gdy wyciągniemy nad nie dłonie i dostosowują jasność do panujących warunków oświetleniowych. W końcu pulpit roboczy jest też nachylony pod bardzo wygodnym kątem, co w połączeniu z dedykowaną podkładką pod nadgarstki przekłada się na niesamowicie komfortową pracę na co dzień.

 class="wp-image-1015295"

Korzystam z tego tandemu po kilka godzin dziennie od kilku tygodni i jeszcze ani razu nie poczułem choć cienia dyskomfortu. To bardzo istotne dla wszystkich osób pracujących przy komputerze – nadgarstki mamy tylko jedne, a źle dobrane akcesoria mogą mieć długotrwały, negatywny wpływ na ich kondycję, powodując chociażby zespół cieśni nadgarstka. Korzystając z ergonomicznych peryferiów minimalizujemy ryzyko kontuzji.

Równowaga formy i funkcji

Nie bez znaczenia jest też to, jak wyglądają akcesoria na biurku. Zawsze dziwię się ludziom, którzy bez mrugnięcia okiem kładą na biurku tanią klawiaturę z marketu i myszkę za 30 zł, które a) rozlecą się po kilku miesiącach b) wyglądają dokładnie na tyle, ile są warte. A w końcu przy biurkach spędzamy obecnie sporą część życia – warto więc chyba zadbać o to, by narzędzia pracy były wytrzymałe i estetyczne, prawda?

Logitech MX Master 3 opinie class="wp-image-996663"

Jeśli chodzi o jakość wykonania, trudno o drugie tak solidne akcesoria. W kwestii solidności MX Keys ustępuje tylko drogim klawiaturom mechanicznym, zaś MX Master 3 gra w swojej własnej lidze. To nie są sprzęty, które zużyją się w pół roku i trzeba je będzie wymieniać na nowe; to niezawodne narzędzia pracy, które zniosą długotrwałe użytkowanie przez długi czas.

A przy tym będą wyglądały naprawdę ładnie. Bo choć możliwości obydwu akcesoriom nie brakuje, to ich wygląd pozostaje stonowany i minimalistyczny, doskonale pasujący zarówno na biurko biznesmena, jak i artysty czy programisty.

 class="wp-image-1015274"

W parze z wyglądem idzie też przemyślany projekt. Oprócz wspomnianej wcześniej ergonomii czy wygody, trzeba docenić drobne rzeczy – np. fakt, że klawiatura MX Keys nie ślizga się po podłożu, a jej klawisze są jednymi z najcichszych na rynku. Albo to, że pokrętło myszy w Logitech MX Master 3 jest elektromagnetyczne, a przez to dużo lepiej wyważone, szybsze i cichsze od tradycyjnych pokręteł.

Długi czas pracy

Nic tak nie frustruje, jak rozładowana myszka w środku dnia pracy. Na szczęście w przypadku Logitech MX Master 3 o ładowaniu można w zasadzie zapomnieć, bo jedno ładowanie do pełna wystarcza na ponad 3 tygodnie ciągłej pracy, bez żadnego oszczędzania energii czy wyłączania myszki między sesjami.

Logitech MX Master 3 opinie class="wp-image-996657"

Logitech MX Keys również daje radę na tym polu. Nawet jeśli ustawicznie korzystamy z podświetlenia, klawiaturę będziemy musieli ładować tylko raz na 10 dni. Jeśli zaś pracujemy w dobrze oświetlonym pomieszczeniu i podświetlenie nie jest nam potrzebne, MX Keys wytrzyma na jednym ładowaniu nawet 5 miesięcy.

Obydwa akcesoria ładujemy też portem USB-C, nie trzeba więc pamiętać, by mieć pod ręką stary kabel microUSB do ładowania myszki i klawiatury. Wystarczy ten sam przewód, którym ładujemy telefon.

 class="wp-image-1015289"

Duet Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3 to szwajcarski scyzoryk wśród peryferiów komputerowych.

REKLAMA

To szalenie przemyślane i dopracowane akcesoria, które spiszą się świetnie w każdym scenariuszu użytkowania. Nadają się zarówno dla pracowników biurowych, jak i dla dziennikarzy, programistów, artystów, i każdego, kto spędza przy komputerze długie godziny na pracy.

Podstawą każdej pracy jest dobór odpowiednich narzędzi. A jeśli chodzi o pracę przy komputerze, nie ma drugiej tak uniwersalnej pary narzędzi, jak Logitech MX Keys i Logitech MX Master 3.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA