REKLAMA

Stary iPhone się nie włącza? Apple może naprawić go za darmo - ruszyła akcja serwisowa iPhone’ów 6s

iPhone 6s to wciąż niezawodny i solidny smartfon. Dlatego w ogóle mnie nie dziwi, że nawet w 2018 i 2019 r, ten model wciąż znajduje nabywców. Jeśli kupiłeś w tym czasie własną Szóstkę, koniecznie sprawdź czy nie należy ci się darmowa wymiana.

06.10.2019 08.31
Kupiłeś iPhone 6s w 2018/2019? Jest szansa na wymianę za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Darmowa wymiana modeli iPhone 6s dotyczy tych urządzeń, które zostały wyprodukowane między październikiem 2018 oraz sierpniem 2019 r. Część modeli otrzymała wadliwy komponent, którego awaria może doprowadzić nawet do niemożliwości uruchomienia smartfonu. Dlatego jeżeli kupiłeś własną Szóstkę Plus w wyżej wymienionym przedziale czasu, bardzo możliwe, że będziesz mógł wymienić ją na zupełnie nowy model.

iPhone 6s - jak sprawdzić, czy możesz wziąć udział w programie darmowej wymiany?

Kryterium wstępne to czas zakupu smartfonu. Jeśli nabyłeś go przed październikiem 2018 r., raczej na pewno nie kwalifikujesz się do programu. Jeżeli jednak nabyłeś swój smartfon w październiku lub później, koniecznie skopiuj jego numer seryjny. Znajdziesz go wymierając: Ustawienia -> Ogólne -> To urządzenie… -> Numer seryjny. Jeśli z jakiegoś powodu nie jesteś w stanie wyświetlić tej wartości, numer seryjny powinien znajdować się również wewnątrz oryginalnego pudełka.

Skopiuj widoczny ciąg znaków, a następnie wejdź na dedykowaną witrynę internetową Apple poświęconą programowi wymian. Tam wybierz kraj zakupu, a następnie wklej swój numer seryjny. System poinformuje cię, czy twój iPhone 6s nadaje się do wymiany. Mojego zamienić na nowy niestety nie mogę, ale było to do przewidzenia - kupiłem go zaraz na premierę.

Rodzina ttelefonów Apple: iPhone 6s Plus, iPhone 6 oraz nowy iPhone SE class="wp-image-486682"
Rodzina ttelefonów Apple: iPhone 6s Plus, iPhone 6 oraz nowy iPhone SE

Warto dodać, że niebawem nadejdzie dobry moment na przesiadkę z iPhone’a 6s.

REKLAMA

Jak wspomniałem wcześniej, wytrzymałe modele z 2015 r. wciąż znajdują się w kieszeniach wielu osób. Miłośnikom nowych technologii iPhone 6s może wydawać się archaiczny, ale to solidne urządzenie, które po prostu działa. Niestety, Szóstki Plus są ostatnim chronologicznie modelem który otrzymał wsparcie dla nowej wersji systemu operacyjnego - iOS 13. Gdy nadejdzie iOS 14, wsparcie dla 6s wcale nie jest pewne. Samo to może być poważnym powodem do rozejrzenia się za tanią alternatywą.

Ta wbrew pozorom nie nazywa się iPhone 11. Jeśli wierzyć plotkom renomowanych analityków rynku mobilnego, na wiosnę szykowana jest premiera smartfonu iPhone SE 2. Urządzenie ma korzystać z bryły iPhone'a 8, łącząc Touch ID z najnowszym i niezwykle wydajnym procesorem A13 Bionic. Jeżeli plotki okażą się prawdą, smartfon nie powinien być droższy niż 2599 zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA