REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS i iPadOS 13.2 dostępne do pobrania. Apple wprowadził Deep Fusion i 70 nowych emoji

iOS i iPadOS 13.2 zostały udostępnione dla iPhone’ów i iPadów. Najważniejszą nowością jest funkcja Deep Fusion, czyli zapowiedziana we wrześniu nowa metoda przetwarzania zdjęć dla iPhone’a 11 i 11 Pro.

28.10.2019
19:02
iOS 13 nowości
REKLAMA
REKLAMA

iOS 13.2 trafił na iPhone’y i iPady. Aktualizację wymusicie, klikając odpowiednio w Ustawienia >> Ogólne >> Uaktualnienia.

Co nowego w iOS 13.2 i iPadOS 13.2?

Apple wymienia wdrożenie zapowiedzianej podczas wrześniowej konferencji funkcji Deep Fusion. To mechanizm podobny do smart HDR, który ma zapewniać znacznie lepszą szczegółowość fotografii wykonanych w słabym świetle. Działa on w ten sposób, że iPhone robi wiele ujęć, które zostają połączone w jedno zdjęcie. Deep Fusion dostępne jest dla urządzeń z układem A13 Bionic - iPhone’ów 11, 11 Pro i 11 Pro Max. Bezpośrednio w aplikacji aparat w najnowszych iPhone’ach zyskamy też możliwość zmiany rozdzielczości wideo.

iOS i iPadOS 13.2 wprowadza również 70 nowych emoji. Apple wymienia też:

  • funkcję ogłaszania wiadomości przychodzących w słuchawkach AirPods,
  • obsługę zaprezentowanych dziś słuchawek AirPods Pro,
  • funkcję prywatnego monitoringu w HomeKit,
  • nowe ustawienia Siri.

...i poprawki błędów.

Nie ukrywam, że jako użytkownik sprzętu Apple’a najbardziej liczę na ten ostatni punkt.

iOS 13 i iPadOS mimo kolejnych aktualizacji nadal rozczarowują liczbą błędów. Niektóre z nich występują od pierwszej wersji trzynastki i nie zostały naprawione w kolejnych aktualizacjach.

iOS i iPadOS oferują wiele funkcji, na które czekali użytkownicy. Sam od początku używam choćby trybu ciemnego w iPhonie i iPadzie, chwalę sobie funkcje wielozadaniowości i rozszerzone możliwości aplikacji Pliki.

Niestety nie ma dnia, bym w iOS i iPadOS 13 nie zauważył choćby jednego mniej lub bardziej poważnego błędu.

9 błędów w iOS i iPadOS.

Razem z Piotrkiem Grabcem naliczyliśmy ich 9, ale ta liczba się zmienia. Niektóre zostają usunięte lub znikają samoistnie. Na ich miejsce pojawiają się kolejne.

Oto lista.

1. Błąd sugerowanych / ostatnich aplikacji w iPadOS.

Dock iPadOS pokazuje sugerowane i ostatnie aplikacje. Od pierwszej wersji iPadOS 13 doświadczam problemu, który polega na tym, że ikony aplikacji w tej sekcji nie są klikalne. Na chwilę pomaga wejście w Ustawienia >> Ogólne >> Wielozadaniowość i Dock i odznaczenie oraz zaznaczenie opcji Pokaż sugerowane i ostatnie aplikacje.

2. Błędne wczytywanie stron przez Safari.

Błąd występuje zarówno na iPadzie i iPhonie. Często zamiast żądanej strony widzę biały ekran - Safari nie ładuje poprawnie witryny. Co ciekawe dotyczy to głównie wyszukiwarki Google’a.

3.Problemy z synchronizacją powiadomień.

Dotyczy to zarówno iPada i iPhone’a. System operacyjny Apple’a ma ponadstandardowe problemy z synchronizacją powiadomień różnych aplikacji - występuje choćby w aplikacji Mail, Przypomnienia itp.

4. Synchronizacja między urządzeniami.

Ciąg dalszy z poprzedniego punktu, ale w szerszym zakresie. iPadOS i iOS miewają problemy z synchronizacją np. plików w iCloud Drive między urządzeniami czy listą Czytelnia w Safari.

5. Bez przerwy widoczna ikona lokalizacji.

Mały problem, ale irytujący. Aplikacja Pogoda aktywuje ikonę lokalizacji, ta jest widoczna non stop.

6. Mail.app odświeża się jeszcze wolniej niż w iOS-ie 12.

O problemach z Mail.app można napisać doktorat. Sam przesiadłem się na Outlooka i nie żałuję, ale użytkownicy donoszą, że synchronizacja odświeżanie listy wiadomości trwa na w iOS 13 na tyle długo, że trudno to nazwać ficzerem i z goryczą trzeba przyznać, że to błąd.

7. Puste widżety na iPadzie.

Kolejny mały, ale irytujący błąd. Na iPadOS potrafią się wyświetlać puste widżety. Dopiero zablokowanie i ponowne odblokowanie tabletu naprawia problem.

8. Błąd Face ID.

Zmierzyłem czas: kółeczko Face ID w moim iPhonie X kręciło się przez dobrą minutę, a smartfon się nie odblokował. Pomógł restart. Na szczęście błąd przytrafia się rzadko.

REKLAMA

9. Siri nawiązuje połączenia na głośniku.

Często wydaję Siri komendę „call to my Wife/brother/father”. Nie zawsze życzę sobie, by połączenie zostało nawiązane w trybie głośnomówiącym. Siri miewa to gdzieś. Irytujące.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA