REKLAMA

Mały, lekki, wygodny i dobrze wyposażony. Taki jest laptop HP Elite Dragonfly

Uważam że to właśnie HP w ogólnym ujęciu ma najciekawszą na rynku ofertę komputerów osobistych. Model Elite Dragonfly to jednak coś jeszcze lepszego. Malutki, leciutki, wygodniutki. A przy tym świetnie wyposażony.

24.10.2019 13.39
hp elite dragonfly
REKLAMA
REKLAMA

Polska premiera HP Elite Dragonfly już za nami. Komputer został zaprezentowany rodzimym mediom, niedługo będziemy mogli go zacząć własnoręcznie testować. Trzeba jednak przyznać, że robi wrażenie już przy pierwszym kontakcie.

hp elite dragonfly class="wp-image-1026379"

Z wyglądu nie wyróżnia się niczym szczególnym. To laptop. Choć dość oryginalnego koloru jak na biznesową maszynę, bo w specyficznym odmianie eleganckiego granatu. Uwagę zwraca też bogate wyposażenie w porty, nietypowe jak na 13,3-calowego notebooka. Jednak wystarczy wziąć go do ręki, by… mocno się zdziwić.

HP Elite Dragonfly jest reklamowany jako „lżejszy od powietrza”. To oczywiście przesada, ale nie tak duża, jak mogłoby się wydawać.

hp elite dragonfly class="wp-image-1026352"

Komputer ten jest niesamowicie lekki i znakomicie wyważony. Biorąc go do ręki ma się wrażenie, że właśnie podniosło się atrapę, a nie prawdziwe i działające urządzenie. Mimo tego po obcowaniu z urządzeniem – na razie bardzo, bardzo pobieżnym – można odnieść wrażenie, że jest to sprzęt trwały i dobrze wykonany. Bardzo odpowiada mi też jego klawiatura i gładzik, choć oczywiście wypadałoby na tym komputerze popracować nieco dłużej, by wyrobić sobie o nim zdanie.

hp elite dragonfly class="wp-image-1026358"

Drugą najważniejszą rzeczą jest jego wyposażenie. To laptop konwertowalny, a więc pozwala na odchylenie ekranu tak, by móc z urządzenia korzystać jak z tabletu. Elite Dragonfly ma dwa złącza Thunderbolt 3, jedno USB 3.1, jedno HDMI, złącze słuchawkowe i zaczep Kensington. Kamera internetowa rejestruje obraz w 720p i jest zgodna z Windows Hello. Można też fizycznie zasłonić jej obiektyw za pomocą dedykowanej klapki. Jeżeli kamerka to za mało, to z Windows Hello sprzężony jest również znajdujący się na palmreście czytnik linii papilarnych.

hp elite dragonfly class="wp-image-1026364"

Za wydajność komputera odpowiadają procesory Intel Core U vPro ósmej generacji (od Core i3-8145U po Core i7-8565U) z układem graficznym UHD Graphics 620. Procesorom towarzyszy do 16 GB LPDDR3 RAM Dual Channel i do 2 TB pamięci NVMe SSD. Nie zabrakło obsługi Wi-Fi 6 (802.11ax) i opcjonalnego modułu 4G LTE 4x4. Całość uzupełnia dotykowy wyświetlacz z Gorilla Glass 5 w trzech wariantach: Full HD 400 nitów, Full HD 1000 nitów z funkcją SureView ograniczającą kąty widzenia oraz 4K HDR 550 nitów.

Sprzęt ma pracować 24 godziny bez konieczności podłączania go do ładowarki. Uwierzę jak zobaczę, tym niemniej nawet jeżeli realna wartość jest o 30 proc. niższa, to i tak jest to wynik fenomenalny. Obudowa unibody Elite Dragonfly wykonana jest z magnezu, a komputer spełnia militarne normy wytrzymałościowe  MIL-STD 810G. HP twierdzi, że jest to najlżejszy na świecie biznesowy laptop konwertowalny o przekątnej ekranu 13,3 cala. Ma też najlepszy na świecie stosunek wielkości ekranu (wśród laptopów konwertowalnych) do obudowy. Ekran zajmuje 86 proc. powierzchni.

REKLAMA

HP Elite Dragonfly w Polsce. Ile kosztuje i od kiedy w sprzedaży?

HP Elite Dragonfly trafi do polskich sklepów w grudniu. Najtańsza z konfiguracji ma kosztować 9 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA