REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Niespodzianka: Garmin prezentuje zegarek Swim 2

I - jak to sprytnie zgadł jeden z moich kolegów z redakcji - zegarek ten nadaje się przede wszystkim do śledzenia treningów pływackich. Ale nie tylko. 

15.10.2019
19:39
garmin swim 2
REKLAMA
REKLAMA

Dlaczego niespodzianka? Głównie dlatego, że Garmin miał już w swojej ofercie typowo pływacki zegarek (tak, stąd numerek 2 w nazwie), ale było to w... 2012 r. Od tego czasu Swim nie doczekał się odświeżenia, stając się z roku na rok coraz mniej atrakcyjnym zakupem. Ratowała go właściwie wyłącznie cena i fakt, że tryb rejestracji treningu pływackiego trafia w ofercie Garmina głównie do najdroższych urządzeń.

A przynajmniej trafiał, bo teraz można go znaleźć np. w świetnym 245 (pływanie na basenie), Vivoactive 3 i 4 (również tylko pływanie pod dachem). Największym odstępstwem od reguły była chyba seria Instinct, gdzie za względnie niewielkie pieniądze mogliśmy monitorować zarówno pływanie na basenie, jak i na otwartym akwenie.

Gdzie w tym wszystkim odnajduje się Garmin Swim 2?

Oto Garmin Swim 2 class="wp-image-1020236" title="Oto Garmin Swim 2"

I to jest ciekawe, bo na pierwszy rzut oka Swim 2 jest głównie zegarkiem dla tych, którzy pływają. Oferuje pomiar treningu i rejestrację na poziomie 945/Fenixa 6, wliczając w to chociażby pomiar tętna w trakcie pływania, a także zapis pływania w basenie oraz na wolnym powietrzu (z GPS):

Zagarek do pływania: Garmin Swim 2 - funkcje class="wp-image-1020251" title="Zagarek do pływania: Garmin Swim 2 - funkcje"

Dla porównania, tutaj to samo, ale dla nieco droższego Instincta:

 class="wp-image-1020245"

Z drugiej strony warto wiedzieć jedno:

To nie jest zegarek tylko dla tych, którzy pływają

Wygląda to tak, że to zegarek dla tych, którzy głównie pływają, ale czasem chcą to pływanie uzupełnić innym treningiem. Swim 2 monitoruje więc nie tylko pływanie, ale i bieg (nie wiedzieć dlaczego - bieg w terenie, przynajmniej według specyfikacji) i kolarstwo. Przy czym nie ma co liczyć na dokładniejszą analizę tych typów treningu - będą nam musiały wystarczyć najbardziej podstawowe statystyki.

Podobnie nie będziemy mogli w Swimie 2 zaprogramować np. treningu biegowego z interwałami. Przygotowanie treningów pływackich z poziomu Garmin Connect i zgranie ich do zegarka będzie z kolei jak najbardziej możliwe. Przy okazji Swim 2 ma monitorować też codzienną aktywność, czyli liczbę kroków, Body Battery, sen czy tętno.

Czas pracy na jednym ładowaniu ma wynieść do 7 dni w trybie smartzegarka, 13 godzin z GPS i czujnikiem tętna, a także 72 godziny z włączonym czujnikiem tętna i rejestracją treningu na basenie.

REKLAMA

Garmin Swim 2 - cena

249 euro, co powinno przełożyć się na około 1100 zł (takie ceny można już zobaczyć w polskich sklepach). Czyli taniej od turystycznego Instincta z funkcją ograniczonego śledzenia pływania w basenie i na otwartych akwenach, a także taniej od 245 z funkcją śledzenia treningu tylko na basenie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA