REKLAMA

Leśnictwo podbija internet. Elon Musk zmienił imię na Treelon i ufundował milion drzew

Elon Musk lekką ręką wydał właśnie milion dolarów na drzewa. Za nim szybko podążyli inni. 

30.10.2019 18.20
teamtrees sadzenie drzew elon musk
REKLAMA
REKLAMA

Za każdym razem kiedy myślę, że Elon Musk mnie niczym już nie zaskoczy, on udowadnia, jak bardzo się mylę. Tym razem na szczęście to w pełni pozytywne zaskoczenie. Kontrowersyjny miliarder właśnie wydał spontanicznie milion dolarów na akcję zalesiania planety. Dlaczego to zrobił? Bo Twitter.

#TeamTrees za każdego wpłaconego dolara sadzi jedno drzewo. Elon Musk bierze milion.

#TeamTrees to kampania, którą zaczął popularny youtuber Jimmy Donaldson znany jako MrBeast. Jego widzowie zaproponowali, żeby z okazji osiągnięcia 20 milionów subskrybentów uzbierał pieniądze na zasadzenie 20 milionów drzew.

MrBeast podjął rzuconą rękawicę i zabrał się do roboty. Wraz z organizacją Arbor Day Foundation stworzył projekt, w ramach którego chce zebrać do końca roku pieniądze na posadzenie aż 20 milionów drzew. To ambitny plan, który ma pomóc w walce z negatywnymi efektami zmian klimatycznych wywołanych przez działalność człowieka. Jedna sadzonka kosztuje na założonej na potrzeby projektu stronie zaledwie jednego dolara. Wpłat może oczywiście dokonywać każdy.

Kompulsywne sadzenie drzew rozprzestrzenia się drogą twitterową.

Uwagę Elona Muska akcja zwróciła oczywiście na Twitterze. CEO Tesli w niedzielę zapytał tylko jej organizatorów, gdzie drzewa zostaną zasadzone i o jakiego rodzaju drzewa chodzi. Gdy odpowiedzi na te dwa palące pytania uzyskał, oznajmił, że zapłaci za 1 milion drzew, po czym szybko tę obietnicę zrealizował.

Twitter oczywiście oszalał ze szczęścia, a za przykładem Muska żwawo poszli inni. Do wymiany zdań dołączyło się oficjalne konto YouTube'a, które zapowiedziało wpłacenie dodatkowego miliona dolarów na drzewa, za milion wpłacony za pomocą specjalnego przycisku na platformie. Niedługo potem do grona internetowych leśników dołączył Jack Dorsey, CEO Twittera. Dorzucił on od siebie 150 tyś. dolarów.

REKLAMA

Póki co TeamTrees zebrało na sadzenie drzew ponad 8 mln dol. Rekordowa wpłata nadal należy do Elona Muska, który w komentarzu do niej napisał po prostu For Treebeard.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA