Nowy Cyfrowy Polsat to gratka dla kibica. Zobacz, jak skonfigurować pakiet i mieć wielki futbol w rozsądnej cenie

Lokowanie produktu

Dzięki nowej usłudze telewizji internetowej OTT Cyfrowego Polsatu możemy kupić pakiet kanałów sportowych tylko na jeden miesiąc. Interesuje nas faza pucharowa Ligi Mistrzów? Opłacamy Polsat Sport Premium od lutego do maja. Chcemy obejrzeć „polskie” starcie Napoli-Milan. Kupujemy pakiet Eleven Sports wyłącznie na listopad. Proste.

29.10.2019 10.37
Nowy Cyfrowy Polsat to gratka dla kibica. Zobacz, jak skonfigurować pakiet i mieć wielki futbol w rozsądnej cenie

Widowiska sportowe to jedna z ostatnich rzeczy, która trzyma mnie przy tradycyjnej telewizji. Jest jednak z nimi jeden problem. Prawa do transmisji rozsiane są po wielu kanałach a uzbieranie ich wszystkich w ramach jednego pakietu, to zazwyczaj niemały wydatek.

Oczywiście można powiedzieć, że dla prawdziwego fana futbolu takie drobnostki jak pieniądze nie powinny mieć znaczenia. Wśród kibiców Stilonu Gorzów chodzi opowiastka o tym, jak to jeden z kibiców opuścił własny ślub, by pojechać z kolegami na mecz.

Polscy kibice zagranicznych zespołów latają nieraz przez pół Europy, by zobaczyć 90 minut spotkania i wrócić do domu. Ba, spotkałem kiedyś naszych rodaków mieszkających w Londynie, którzy regularnie latali ze stolicy Wielkiej Brytanii do Warszawy na mecze Legii. Nie trzeba chyba tłumaczyć, że oni akurat futbolu na wysokim poziomie mieli pod dostatkiem, nie ruszając się zbyt daleko od domu. Ale tak właśnie wygląda kibicowskie zaangażowanie – jeżeli sam nie masz ukochanej drużyny, nie zrozumiesz.

Teraz te poświęcenia będzie można na szczęście ograniczyć. Cyfrowy Polsat uruchomił nową usługę – telewizję internetową OTT, która umożliwia odbiór kanałów przez sieć dostarczaną od dowolnego dostawcy.

Z perspektywy kibica najważniejsze jest to, że usługa pozwala na dokupowanie pakietów z kanałami  sportowymi tylko na jeden miesiąc. W ostatnim czasie Cyfrowy Polsat uzbroił się w kanały sportowe po zęby. Łącznie w swoich ofertach telewizyjnych  ma ich aż 18. Ale po kolei.

W usłudze telewizji internetowej OTT dołączanie nowych pakietów jest banalnie proste.

Aktywacja odbywa się za pośrednictwem dostępnej w dekoderze aplikacji Sklep. Możemy w niej wybrać jednorazowe wykupienie usługi na 30 dni lub (jeżeli boimy się przegapienia płatności) odnawialną subskrypcję. Płatności można przy tym dokonać z poziomu dekodera za pomocą karty, Blika albo zwyczajnie dołączając ją do miesięcznego rachunku.

To oznacza, że jeżeli interesuje nas spotkanie Realu z Barceloną, to nie musimy zobowiązywać się do płacenia za możliwość oglądania La Ligi przez okrągły rok. Dla przykładu – w zbliżającym się sezonie słynne Gran Derbi po przełożeniu odbędzie się w grudniu (18.12) i lutym (29.02). Prawa do pokazywania ligi hiszpańskiej ma Eleven Sports. Kupujemy więc pakiet, który kosztuje 15 zł miesięcznie, tylko w tych dwóch wybranych miesiącach.

W ten sposób obejrzenie piłkarskiego święta kosztuje nas tyle co przeciętny pay-per-view. Dodatkowo dostajemy jednak możliwość oglądania obu wymienionych zespołów przez resztę miesiąca. A to nie wszystko, bo Eleven ma też prawa do pokazywania Serie A, w której występuje coraz więcej naszych rodaków. Dzięki temu popisy strzeleckie Krzysztofa Piątka i Arka Milika będziemy oglądać na bieżąco, zamiast dowiadywać się o nich z poniedziałkowego przeglądu prasy. Jeżeli interesuje nas przede wszystkim liga włoska, warto zrezygnować z tego pakietu w lipcu i sierpniu (choć w tym roku wyjątkowo oznaczałoby to opuszczenie pierwszej kolejki).

Pakiet Eleven Sports to także mecze Bundesligi (Lewandowski i Piszczek) i – już spoza piłki nożnej – wybrane spotkania polskiej ekstraligi żużlowej i wyścigi Formuły 1. Jest więc w czym wybierać nawet, gdy futbol nieco nam się opatrzy.

 class="wp-image-1028440"

Nieco inaczej sprawa ma się z drugim pakietem – Polsat Sport Premium. Na dwóch kanałach w jakości Super HD za 30 zł miesięcznie dostaniemy szanse oglądania spotkań piłkarskiej Ligi Mistrzów i Ligi Europy. To oznacza, że jeżeli chcemy mieć dostęp do piłki na najwyższym poziomie co tydzień, na rezygnację możemy sobie pozwolić tylko w styczniu (zimowa przerwa) i od czerwca (finał jest 30 maja) do końca sierpnia.

Co dostajemy w zamian? Ligi Mistrzów nie trzeba chyba przedstawiać. Po latach marazmu, ubiegłoroczna edycja okazała się jedną z najbardziej porywających w historii, a mecze kończące się wynikami 3:3 czy 4:4 w pewnym momencie przestały kogokolwiek zaskakiwać.

W bieżącej edycji dodatkowego smaczku tym rozgrywkom dodaje świetna dyspozycja polskich piłkarzy.

Robert Lewandowski śrubuje kolejne rekordy strzeleckie w barwach Bayernu, Grzegorz Krychowiak wyrósł na gwiazdę Lokomotiwu Moskwa, a Wojciech Szczęsny na dobre rozgościł się w bramce Juventusu. Wszystko wskazuje na to, że i w tym sezonie Liga Mistrzów może przynieść polskim kibicom wiele emocji.

Przechodząc do konkretów, z czego możemy wybierać - pakiety podstawowe telewizji internetowej Cyfrowego Polsatu są przygotowane w trzech wariantach. W zależności od tego, na który się zdecydujemy, mogą one kosztować od 20 do 60 zł miesięcznie.

Policzmy teraz na spokojnie. By kupić pakiet sportowy musimy mieć jeden z pakietów podstawowych. Zakładając, że filmy nas nie interesują, do 20 zł dorzucamy od 15 do 45 zł miesięcznie.

Wariant za 35 zł – pakiet podstawowy Wygodny + Eleven Sports z ligą hiszpańską i włoską na czele

Wariant za 50 zł – pakiet podstawowy Wygodny + Polsat Sport Premium z Ligą Mistrzów i Ligą Europy.

Wariant za 65 zł – pakiet podstawowy Wygodny + Sport , czyli praktycznie wszystko, co może zainteresować kibica piłki nożnej w telewizji (10 kanałów sportowych, m.in. kanały Polsat Sport Premium + 4 kanały Eleven Sports, 2 kanały Eurosport)

Sportowa oferta Cyfrowego Polsatu nie ogranicza się oczywiście wyłącznie do telewizji OTT.

Ba, telewizja satelitarna i telewizja kablowa IPTV (nowość dostępna od wiosny br.) dają nam jeszcze większe możliwości. Decydując się na skorzystanie z nich musimy jednak pamiętać, że wiąże się to z podpisaniem umowy z operatorem. Dla zapalonych kibiców to na pewno wygodna opcja, będą mieć dostęp do ulubionych  rozgrywek bez konieczności odnawiania pakietów. A więc wybór technologii w zależności od potrzeb.

 class="wp-image-1028443"

A skoro już jesteśmy zdecydowani – rzućmy okiem na ofertę sportową. Ta – czy to w telewizji satelitarnej, czy kablowej IPTV – zaczyna się od 60 zł miesięcznie (Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven Sports HD + Polsat Sport Premium). Dzięki opcji ON THE GO, którą dostajemy w cenie abonamentu, możemy korzystać z serwisu Cyfrowy Polsat GO i oglądać je także będąc poza domem, na laptopach czy smartfonach.

Dorzucając kolejne 20 zł możemy rozbudować pakiet nawet do ponad 160 kanałów i zyskamy możliwość dokupienia pakietu Ekstraklasa z kanałami Canal + Sport 3 i Canal + Sport 4. Pakiet Ekstraklasa pojawił się w ostatnich miesiącach w ofercie Cyfrowego Polsatu i jeszcze bardziej wzmocnił ją „sportowo”.  Właściwie klienci platformy mają już praktycznie  większość  najważniejszych rozgrywek, które widz może chcieć oglądać. Taka konfiguracja – z pełną ofertą sportową premium: Polsat Sport Premium, Eleven Sports, pakiet Ekstraklasa – kosztuje równo 100 zł.

Pełną pulę kanałów z oferty platformy weźmiemy, wydając równo 130 zł. Za tę kwotę dostaniemy nawet 170 kanałów ze wszystkimi wspominanymi wyżej kanałami sportowymi, paczką stacji filmowych – w tym z HBO GO – dokumentalnych, rozrywkowych, dla dzieci, informacyjnych itp. I wtedy problemem nie będzie już: nie ma nic ciekawego w TV, co raczej: kiedy znaleźć na to wszystko czas?.

Tekst powstał we współpracy z Cyfrowym Polsatem

Lokowanie produktu
Najnowsze