REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto Xiaomi Mi Mix Alpha. Wielki ekran jest z przodu, na bokach i z tyłu

Xiaomi zaprezentowało właśnie nowy telefon, który robi ogromne wrażenie. Xiaomi Mi Mix Alpha ma ekran, który owija się dookoła całej obudowy.

24.09.2019
12:00
Xiaomi Mi Mix Alpha z ekranem rozciągniętym dookoła obudowy
REKLAMA
REKLAMA

W świecie smartfonów w ostatnich latach nastała stagnacja. Co prawda ramki chudną, notche maleją, aparaty zaczynają przypominać noktowizory, a coraz więcej producentów dorzuca modemy 5G, ale to jedynie ewolucja, a nie rewolucja.

Pewnym powiewem świeżości miały być smartfony z elastycznymi ekranami, ale okazały się jak na razie niewypałem. Galaxy Fold musiał zostać przeprojektowany, a Huawei Mate X stracił szansę na wsparcie usług Google Play - podobnie jak Huawei Mate 30 Pro.

I w tym momencie wchodzi Xiaomi Mi Mix Alpha, cały na kolorowo

Nowe urządzenie robi wrażenie już na pierwszy rzut oka. Zagięte wyświetlacze to oczywiście nic nowego, ale tu producent zdecydował się na ekran, który owija się dookoła całej obudowy. Xiaomi Mi Mix Alpha wygląda z tego powodu naprawdę kosmicznie.

xiaomi mi mix alpha class="wp-image-1007793"
Xiaomi Mi Mix Alpha - smartfon z ekranem zawijanym na plecki

Producent może się pochwalić, że w tym modelu ekran zajmuje 180 proc. powierzchni frontu. „Wodospadowy” ekran rozciąga się bowiem aż na plecki z obu stron. Materiał obudowy widać tylko w wąskim pasku, w którym umieszczone zostały aparaty.

Jest to trochę taka sztuka dla sztuki

Nie widzę scenariusza, w którym ta dodatkowa powierzchnia faktycznie się przyda. Na razie Xiaomi postanowiło wykorzystać krawędź na pasek statusu z ikonami sygnału, akumulatora itp.

Ciekawym pomysłem są przyciski głośności, które są de facto częścią ekranu. Urządzenie wyświetla je na panelu wrażliwym w tym miejscu na siłę nacisku.

xiaomi mi mix alpha class="wp-image-1007799"
Wyświetlacz w Xiaomi Mi Mix Alpha robi wrażenie

Pod względem specyfikacji Xiaomi Mi Mix Alpha to najwyższa półka

Nie jest to telefon, który ma sprzedać się w milionach sztuk. To raczej taka wizytówka i produkt koncepcyjny, który nie wejdzie do masowej produkcji.

Urządzenie w dodatku zostało absurdalnie wysoko wycenione na 19999 yuanów, czyli ok. 2800 dol. Nic dziwnego, że firma postanowiła umieścić w nim:

  • procesor Qualcomm Snapdragon 855+;
  • modem 5G;
  • 12 GB RAM;
  • 512 GB pamięci wewnętrznej;
  • system szybkiego ładowania bezprzewodowego o mocy 40 W.

Jedyne zastrzeżenie budzi akumulator o pojemności zaledwie 4050 mAh. Obawiam się, że to za mało, by zasilić tak dużą powierzchnię wyświetlacza.

Xiaomi Mi Mix Alpha ma imponujący aparat fotograficzny

Co prawda nie wiemy jeszcze, jakie robi zdjęcia, ale na papierze sensor 108 Mpix robi wrażenie. Zdjęcia wykonane tym smartfonem będą miały rozdzielczość 27 Mpix.

REKLAMA
xiaomi mi mix alpha class="wp-image-1007796"
Xiaomi Mi Mix Alpha wyświetla pasek statusu na bocznej krawędzi

Cztery piksele na matrycy odpowiadają za jeden w docelowym obrazku. Aparat dzięki panelowi rozciągającemu się na plecki można użyć również do zdjęć selfie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA