REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Do telewizorów Toshiby trafia Android TV i Asystent Google

Toshiba bardzo mnie zaskoczyła możliwościami jej śmiesznie tanich telewizorów. Przyrównałbym ją wręcz do znanego szerszej publiczności Xiaomi z rynku telefonów. A teraz jej telewizory stają się prawdziwie inteligentne.

12.09.2019
10:49
toshiba android tv
REKLAMA
183 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

W swojej recenzji Toshiby U78 byłem wręcz zdumiony możliwościami tego telewizora. W żadnym razie nie jest to najlepszy telewizor na rynku, w tej kwestii najwięksi producenci sprzętu RTV na świecie nie mają się czego obawiać. Byłem jednak zdumiony niespotykaną relacją możliwości U78 do jej ceny.

Przyzwoite parametry i obsługa Dolby Vision oraz całkiem niezły moduł audio to coś, co jest wręcz niespotykane w telewizorach za 2200 zł. Tyle że telewizory Toshiby mają jeden istotny brak: korzystają z autorskiej, mało popularnej platformy dla aplikacji. A to oznacza, że nie będziemy mieli dostępu do wszystkich popularnych usług VoD.

Na szczęście to właśnie się zmienia.

Toshiba wkracza w świat Android TV. Asystent Google zawsze pod ręką. A jak ktoś woli, również i Alexa.

toshiba android tv class="wp-image-1001883"

Sztandarowe modele telewizorów 4K Toshiby, zaprezentowane po raz pierwszy na targach IFA 2019, to UL7 z szeroką paletą barw, seria UL5 i obsługą Alexy oraz pierwsze telewizory tej marki z Android TV: seria UA3. Jakby tego było mało, Toshiba jako jeden z pierwszych producentów telewizorów wprowadzi do swoich produktów od razu najnowszą dostępną wersję tej platformy, a więc Android TV Pie.

Możemy więc liczyć na znajomy interfejs użytkownika, integrację z usługami firmy Google a przede wszystkim na szeroką dostępność aplikacji usług VoD. Co wydaje się oczywiste, nie zabraknie również obsługi standardu Chromecast. Toshiba zapewniła mnie również, że w jej telewizorach w Polsce pojawi się Asystent Google, jak tylko ten będzie dostępny w telewizyjnej wersji w naszym kraju.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Było Dolby Vision, przychodzi czas i na dźwięk Dolby Atmos.

toshiba android tv class="wp-image-1001886"
REKLAMA

Wbudowany w telewizor dekoder tego dźwiękowego formatu to istotna nowość. Co prawda nie spodziewam się stosownego efektu wykorzystując wbudowane w telewizor głośniki, jednak wspomniany dekoder oznacza, że również aplikacje VoD będą oferować filmy i seriale w tym formacie dźwiękowym. Jeżeli z czasem dokupimy zgodne z Atmosem kino domowe, nasz telewizor Toshiby będzie na to gotowy.

Czekam z niecierpliwością na polskie ceny i dokładną rozpiskę poszczególnych, dostępnych w polskiej dystrybucji modeli. Potencjalnie szykuje nam się jednak hit. W niskiej półce cenowej, to prawda, ale przecież nie każdy chce wydawać kilka tysięcy złotych na telewizor.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA