RTV / Relacja

Do telewizorów Toshiby trafia Android TV i Asystent Google

Toshiba bardzo mnie zaskoczyła możliwościami jej śmiesznie tanich telewizorów. Przyrównałbym ją wręcz do znanego szerszej publiczności Xiaomi z rynku telefonów. A teraz jej telewizory stają się prawdziwie inteligentne.

W swojej recenzji Toshiby U78 byłem wręcz zdumiony możliwościami tego telewizora. W żadnym razie nie jest to najlepszy telewizor na rynku, w tej kwestii najwięksi producenci sprzętu RTV na świecie nie mają się czego obawiać. Byłem jednak zdumiony niespotykaną relacją możliwości U78 do jej ceny.

Przyzwoite parametry i obsługa Dolby Vision oraz całkiem niezły moduł audio to coś, co jest wręcz niespotykane w telewizorach za 2200 zł. Tyle że telewizory Toshiby mają jeden istotny brak: korzystają z autorskiej, mało popularnej platformy dla aplikacji. A to oznacza, że nie będziemy mieli dostępu do wszystkich popularnych usług VoD.

Na szczęście to właśnie się zmienia.

Toshiba wkracza w świat Android TV. Asystent Google zawsze pod ręką. A jak ktoś woli, również i Alexa.

toshiba android tv

Sztandarowe modele telewizorów 4K Toshiby, zaprezentowane po raz pierwszy na targach IFA 2019, to UL7 z szeroką paletą barw, seria UL5 i obsługą Alexy oraz pierwsze telewizory tej marki z Android TV: seria UA3. Jakby tego było mało, Toshiba jako jeden z pierwszych producentów telewizorów wprowadzi do swoich produktów od razu najnowszą dostępną wersję tej platformy, a więc Android TV Pie.

Możemy więc liczyć na znajomy interfejs użytkownika, integrację z usługami firmy Google a przede wszystkim na szeroką dostępność aplikacji usług VoD. Co wydaje się oczywiste, nie zabraknie również obsługi standardu Chromecast. Toshiba zapewniła mnie również, że w jej telewizorach w Polsce pojawi się Asystent Google, jak tylko ten będzie dostępny w telewizyjnej wersji w naszym kraju.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Było Dolby Vision, przychodzi czas i na dźwięk Dolby Atmos.

toshiba android tv

Wbudowany w telewizor dekoder tego dźwiękowego formatu to istotna nowość. Co prawda nie spodziewam się stosownego efektu wykorzystując wbudowane w telewizor głośniki, jednak wspomniany dekoder oznacza, że również aplikacje VoD będą oferować filmy i seriale w tym formacie dźwiękowym. Jeżeli z czasem dokupimy zgodne z Atmosem kino domowe, nasz telewizor Toshiby będzie na to gotowy.

Czekam z niecierpliwością na polskie ceny i dokładną rozpiskę poszczególnych, dostępnych w polskiej dystrybucji modeli. Potencjalnie szykuje nam się jednak hit. W niskiej półce cenowej, to prawda, ale przecież nie każdy chce wydawać kilka tysięcy złotych na telewizor.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst