REKLAMA

The Last of Us Remastered i MLB The Show 19 - nowe gry w PS Plus na październik

Sony zdradziło, w jakie gry posiadacze konsol PlayStation 4 i subskrypcji PlayStation Plus będą mogli pograć w październiku bez dodatkowych opłat.

25.09.2019 11.58
the last of us remastered
REKLAMA

Podczas kolejnego streamu z cyklu The State of Play japońska firma zaprezentowała liczne nowości. Największą gratką dla fanów była oczywiście zapowiedź kontynuacji świetnej gry o świecie pełnym zombie, czyli The Last of Us: Part II, wraz z datą premiery, zwiastunem oraz informacjami o tym, co będą zawierać poszczególne edycje. To jednak nie koniec niespodzianek.

REKLAMA

Poznaliśmy line-up gier w ramach PlayStation Plus na październik.

Sony zdradziło, jakie tytuły subskrybenci usługi PS Plus będą mogli przypisać na stałe do swojego konta i pobrać w październiku na swoje konsole ze sklepu PlayStation Store bez dodatkowych opłat. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, są to dwie gry na konsole PS4.

W przeszłości Sony udostępniało abonentom również gry na konsolę PlayStation 3, ale to już przeszłość. Oczywiście złośliwi mogliby tutaj napomknąć, że jedna z nowych gier w PS Plus ma swoje korzenie de facto w poprzedniej generacji, ale biorąc pod uwagę, jaki to tytuł, nie sposób narzekać.

Gra o świecie opanowanym przez zombie pierwotnie pojawiła się na konsoli PlayStation 3 i wycisnęła z niej wszystkie poty. Produkcja fundowała prawdziwy opad szczęki. The Last of Us to była prawdziwa perełka - poczynając od mechaniki rozgrywki, przez chwytającą za serce historię, na oprawie graficznej kończąc.

Naughty Dog wzięło przy tym przykład ze studia Rockstar i podobnie jak twórcy Grand Theft Auto przygotowali reedycję swojej gry na konsolę nowej generacji. Efektem tych prac było The Last of Us Remastered, które przez długi czas było jedną z najpiękniejszych gier na PlayStation 4.

Teraz w The Last of Us Remastered abonenci PlayStation Plus zagrają bez dodatkowych opłat.

Wszyscy chętni będą mogli poznać dotychczasową historię Joela i Ellie. Sony zaś dało graczom na to aż pół roku - dokładnie tyle będziemy czekać na premierę The Last of Us: Part II, która zaplanowana została na 21 lutego 2019 r.

REKLAMA

No i trzeba pamiętać, że to nie jedyna gra, jaką Sony uraczy w tym miesiącu graczy. Oprócz tego w ramach abonamentu PS Plus będzie można pobrać MLB The Show 19. Nie spodziewam się co prawda, by gra o baseballu budziła jakieś większe emocje w naszym kraju, ale warto jej obecność w pakiecie odnotować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA