REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sonos zaprezentował trzy nowe produkty. W tym pierwszy głośnik przenośny z Bluetooth

Sonos rozpieści jesienią miłośników muzyki. Firma zapowiedziała premierę aż trzech nowych produktów. 

05.09.2019
21:31
Sonos Move, Sonos One SL, Sonos Port
REKLAMA
REKLAMA

W ofercie Sonosa pojawią się w tym miesiącu aż trzy nowości. Dwa będą odświeżonymi wersjami lubianych przez miłośników firmy klasyków, a trzeci czymś, z czym Sonos do tej pory nie eksperymentował.

Move to pierwszy głośnik Sonosa, który będziesz chciał zabrać w podróż.

 class="wp-image-997797"

Sonos się złamał. Move ma to, o co fani firmy błagali od lat bezskutecznie. Aż do teraz. To głośnik Bluetooth i to taki, który został stworzony specjalnie do tego, żeby zabrać go ze sobą w teren.

Środowisko naturalne Move'a to łono natury — zaciszny ogród, parking miejskiej dżungli, polana pełna kwiatów i traw. Nie trzeba się też bać, że na coś się złego tam głośnikowi stanie. Move'owi niestraszny skwar, burd czy wiatr, deszczowi zaś śmieje się w twarz, prężąc certyfikat IP56.

Żeby mogli korzystać z głośnika na dworze, Sonos po raz pierwszy pozwoli użytkownikom na streamowanie dźwięku przez Bluetooth bezpośrednio z telefonu lub tabletu. Głośnik może grać przez 10 godzin bez przerwy na jednym ładowaniu.

 class="wp-image-997800"

Technologia Trueplay, która zwykle odpowiada za dostosowanie dźwięku do zamkniętej przestrzeni, tak by ten był najbliższy oryginalnemu, tym razem została zastosowana do dostosowania go do odtwarzania na zewnątrz. Producent zapewnia, że i z tym zadaniem poradziła sobie wyśmienicie.

Move obsługuje nie jednego, a dwóch asystentów głosowych. Można na nim porozmawiać zarówno z asystentem Google'a, jak i z Alexą Amazonu.

Move będzie dostępny już 24 września. W Polskim sklepie jego cena wynosi 1699 zł.

Sonos One SL i Port

Sonos One SL zastąpi w ofercie firmy Play:1. Starszy brat klasycznego Sonosa One został pozbawiony wbudowanego w urządzenie mikrofonu, a co za tym idzie - wsparcia asystenta głosowego. To dobry wybór dla wszystkich, którzy coraz bardziej boją się o swoją prywatność i o to, kto ich słucha.

Głośnik jest wyposażony w technologię Trueplay i może być łączony z Sonosem One lub One SL. Dostępny będzie w sprzedaży od 12 września, kosztując 869 zł.

REKLAMA

Port za to jest spadkobiercą Connecta. Dzięki konwerterowi analogowo-cyfrowemu pozwala zarówno na strumieniowanie muzyki na ulubiony stary zestaw stereo lub inny odbiornik, jak i na puszczanie na nowoczesnych głośnikach muzyki z zakurzonych płyt CD.

Sprzedaż Porta zacznie się 12 września, ale producent zapowiada, że liczba dostępnych sztuk będzie ograniczona. Kosztować będzie 1899 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA