REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Foto

Zdjęcie dnia: polskie służby biorą udział w #tetrischallenge

#TetrisChallenge to nowe internetowe wyzwanie polegające na zrobieniu zdjęcia całej zawartości wozu strażackiego lub radiowozu policji. Polskie służby dołączyły do zabawy.

24.09.2019
21:29
tetris challenge
REKLAMA
REKLAMA

Jak to zwykle bywa w przypadku internetowych fenomenów, nie wiadomo, kto był pierwszy, choć mówi się, że akcję Tetris Challenge zapoczątkował komisariat policji w Szwajcarii. Cała akcja najpewniej zaniknie równie szybko jak się pojawiła, ale obecnie ma swoje pięć minut. Warto rzucić okiem na zdjęcia wykonane w ramach wyzwania, bo są one naprawdę niecodzienne.

Na czym polega Tetris Challenege?

Tetris Challenege, czy też #tetrischallenge to internetowe wyzwanie skierowane do bardzo niecodziennej grupy uczestników, a mianowicie do służb specjalnych. Policjanci, strażacy i załogi pogotowia ratunkowego mają okazję pokazać wyposażenie swoich pojazdów.

Zdjęcia są naprawdę niecodzienne, ponieważ są zrobione z góry, a sprzęt ułożony na ziemi przypomina klocki tetrisa, skąd wzięła się nazwa inicjatywy.

Niektóre ekipy pokusiły się o dodanie do zdjęć całych sylwetek ratowników leżących na ziemi, co wygląda jeszcze ciekawiej. Taki zabieg sprawia, że elementy na zdjęciu wyglądają niczym zabawki, przypominając zestawy z figurkami i akcesoriami.

Do #tetrischallenge włączyła się polska policja.

Do akcji spontanicznie włączały się jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, jak i zespoły ratunkowe, ale całość nabrała rozpędu i rozgłosu po tym, jak zdjęcie zrobione w ramach #tetrischallenge pojawiło się na facebookowym profilu Policji Mazowsze. Zdjęcie pokazuje nie tylko zawartość radiowozu, ale dodatkowo policjanci pokusili się o pokazanie własnych sylwetek, a do tego dodatkowo widzimy też osobę zatrzymaną.

To już kolejny przypadek, kiedy polska policja dołącza do ogólnoświatowej zabawy. W internecie świetnie odnajduje się Komenda Główna Policji, której profil śledzi przeszło 300 tys. osób. Na profilu można znaleźć relacje z zatrzymań i innych aktywności policjantów, ale nie brakuje też ciekawostek i zabawnych sytuacji. Profil zawiera mnóstwo perełek, które Mateusz Nowak zebrał dla Was w osobnym wpisie.

Do akcji Tetris Challenge przyłączyły zespoły policjantów, strażaków i ratowników medycznych z całego świata.

Obecnie w Tetris Challenge znajdziemy nawet wyposażenie wojsk. Do tego niektóre jednostki stosują zabieg z rozmywanie tła na zdjęciu (tzw. efekt miniatury), który ma sprawić, że wyposażenie zaczyna wyglądać tak, jakby faktycznie było tylko zestawem zabawek.

Tetris Challenge to niecodzienna akcja z uwagi na grupę docelową, którą nieczęsto widujemy w internecie. Tymczasem zdjęcia pokazują, jak wiele trzeba sprzętu i ludzi, by dbać o nasze bezpieczeństwo.

REKLAMA

A po co właściwie powstał #TetrisChallnege? Nie wiadomo! I właśnie to jest w nim najlepsze. To dzięki takim internetowym fenomenom przewijanie Facebooka i Twittera jest znacznie przyjemniejsze.

Zdjęcie w nagłówku:@ICB_Jeroen / Twitter

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA