1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Migracja twojej firmy do chmury jest łatwiejsza niż myślisz. Przekonaj się sam na Oracle Modern Cloud Day

Już za niecały miesiąc w Warszawie odbędzie się Oracle Modern Cloud Day – konferencja, z której specjaliści zajmujący się informatyczną infrastrukturą twojej firmy wyniosą bardzo wiele. W szczególności jeśli chodzi o oszczędność czasu i pieniędzy.

Oracle Modern Cloud Day w Warszawie. O korzyściach z firmowej chmury

Oracle Modern Cloud Day to wydarzenie, które zdecydowanie warto odwiedzić – w szczególności, jeśli do naszych zainteresowań lub kompetencji należą wdrażanie informatycznych rozwiązań w firmie. Konferencja od będzie się 22 października w Warszawie – swoje uczestnictwo należy potwierdzić pod tym adresem.

Jak nietrudno się domyślić chociażby patrząc na nazwę wydarzenia, tematem przewodnim konferencji będzie cyfrowa chmura. Dyskusje na jej temat i jej przydatności trwają co prawda od lat, ale przecież nie zapominajmy, że chmura cały czas się rozwija o nowe technologie i rozwiązania. Co więcej, raptem 11,5 proc. firm w Polsce ją wykorzystuje, choć jeśli wyłuskamy z tej statystyki przedsiębiorstwa zatrudniające ponad 250 pracowników, wartość ta wzrośnie do niemal 50 proc.

Jednak nawet w tym optymistycznym ujęciu, nadal wiele firm nie korzysta z udogodnień zapewnianych przez cloud computing. Przyczyn jest wiele, choć dominuje w nich przede wszystkim… niewiedza. I obawa przed niepotrzebnym zamieszaniem i kosztami.

Na Oracle Modern Cloud Day dowiesz się, czemu twoje obawy są niesłuszne.

Nieważne czy jesteś osobą decyzyjną w firmie, czy też administratorem firmowej cyfrowej infrastruktury. Oboje wiecie, że jesteście poddawani bardzo dużej presji przez zarząd czy wyższe kierownictwo. W typowej firmie wywierana jest presja na oszczędności finansowe i wydajność pracy. A przecież firmowa chmura doskonale radzi sobie z oboma pozornie wykluczającymi się wyzwaniami. Łatwy dostęp do firmowych baz danych i błyskawiczne analizy danych zapewniane przez pracującą w chmurze sztuczną inteligencję to tylko część z płynących z wdrożenia firmowej chmury korzyści.

Chmura za sprawą wspomnianych wyżej i opartych o SI rozwiązań może być nie tylko tańsza, ale też bezpieczniejsza i usprawniająca procesy biznesowe w firmie. Aplikacje działające w chmurze ułatwiają pracownikom wykrywanie i analizę najważniejszych wzorców biznesowych w dysponowanych przez nich danych.

Oracle, organizator omawianej konferencji, za przykład podaje chociażby swoją autonomiczną bazę danych.

Wprowadzona do niej oparta o sztuczną inteligencję automatyzacja odciąża jej administratora od żmudnych obowiązków, takich jak konfiguracja, kopie bezpieczeństwa czy rozbudowa. W efekcie wykorzystujący ją Ośrodek Przetwarzania Informacji skrócił czas realizacji zleceń o zawrotne 40 proc., a czas operacji na danych wręcz kilkukrotnie.

Oracle twierdzi, że przeniesieni przedsiębiorstwa na rozwiązania cloudowe może zająć raptem 20 tygodni – przy założeniu, że będzie to transformacja całkowita, a nie podzielona na etapy. Oszczędności i korzyści z jej wdrożenia mamy odczuć w praktyce. Zresztą Oracle nawet stworzył specjalną ofertę o nazwie Soar, dzięki której przejście na chmurę będzie jeszcze sprawniejsze i jeszcze tańsze.

O szczegółach dowiemy się na Oracle Modern Cloud Day.

oracle modern cloud day

Rzeczona konferencja będzie doskonałą okazją do zdobycia cennej wiedzy na temat firmowej chmury, sztucznej inteligencji. Wydarzenie wypełnione jest po brzegi warsztatami i wykładami od kilkuset specjalistów. Składają się na nich nie tylko eksperci Oracle’a, ale również – co wydaje mi się szczególnie cenne – przedstawiciele firm, które są już po chmurowej transformacji. I którzy opowiedzą nam jak w praktyce wygląda wdrożenie i jakie korzyści (a może i problemy?) odnieśli z przejścia na nowoczesną infrastrukturę informatyczną.

Zachęcam raz jeszcze do uczestnictwa. 22 października, Warszawa. Rejestracja pod tym adresem. Spotkamy się na miejscu?

*Materiał powstał przy współpracy z marką Oracle

Lokowanie produktu