1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Nie daj się zatrzymać: o receptę na sukces w biznesie pytamy doradców personalnych

Jak budować zespół, infrastrukturę i środowisko pracy, w którym będą chciały rozwijać się talenty? Tymi pytaniami razem z HP kontynuujemy mini-cykl case studies „Nie daj się zatrzymać – NEVERSTOP” sektora małych oraz średnich przedsiębiorstw (MŚP). Poznajcie specyfikę zawodową oraz kilka rozwiązań mogących pomóc przeskalować biznes. Oto oni, doradcy personalni.

Nie daj się zatrzymać: o receptę na sukces pytamy doradców personalnych
348 interakcji
dołącz do dyskusji

Łowcy głów i nowych technologii

Co jest kluczowe dla sprawnego rozbudowania zespołów w firmach z branży nowych technologii?

Tomasz Motowski, właściciel TEMrec: Porównując proces rekrutacji do procesu sprzedaży, kandydat jest klientem dla pracodawcy i musimy mieć świadomość tego, jak ludzie na rynku odbierają produkt, jakim jest nasza firma. Dlatego ciągle powinniśmy pracować nad doskonaleniem wizerunku i tym by realia panujące wewnątrz były spełnieniem obietnicy która składamy. Kluczowa na rynku rekrutacji IT, jest szybkość działania. Wymagamy tego od siebie, ale także od naszych klientów. Zachęcamy do rezygnacji z długich, wieloetapowych procesów rekrutacyjnych.

Zwracamy także uwagę klientów na kompleksowy i przemyślany employer branding. Tu obowiązuje dokłądnie ta sama zasada, jak przy rozważaniu produktu w miejscu sprzedaży: liczy się opakowanie, storytelling, skojarzenia czy osobiste doświadczenia. Nie zapominajmy więc o najważniejszych ambasadorach naszej marki, czyli pracownikach.

Na co stawiacie w obsłudze firm z obszaru nowych technologii (dev house, agencje, reklama, portale)?

Dla klientów TEMrec najważniejsze jest szybkie „dostarczenie” kandydata. W branży IT klient jest szczególnie wymagający ze względu na braki kandydatów. Dlatego stawiamy na eksperckość konsultantów, którzy kontaktują się z klientami i kandydatami. Mocno zwracamy uwagę na ich rozwój i przygotowanie do rozmów.

Co jest nadrzędne z poziomu działań strategicznych dla profesjonalnego zarządzania firmą?

TOMASZ MOTOWSKI, TEMrec: Jako właściciel firmy regularnie szukam rozwoju, czytam książki, chodzę na szkolenia, poznaję ludzi, którzy w sposób innowacyjny budują biznes i prezentują nowoczesne podejście. Pogoń za nowinkami jest niezbędna na rynku rekrutacyjnym, gdyż zmiany w technologiach i trendach w poszczególnych branżach następują niezwykle dynamicznie. Dodatkowo, na wzór światowych liderów, wdrażamy nowoczesne narzędzia do zarządzania rekrutacjami, wyszukiwania kandydatów czy obsługi klienta. Mamy kwartalny system oceniania pracowników wraz z planami rozwojowymi. Co pół roku organizujemy dwustronne sesje feedbackowo-naprawcze. Wiemy, że zadowolenie pracowników ma bezpośrednie przełożenie na zadowolenie naszych klientów.

Recepta na sukces

Jak przeskalować biznes z małej firmy na średnie przedsiębiorstwo w kontekście np. retencji pracowników czy układania procesów rekrutacyjnych?

Choć zabrzmi to jak triuzm, ale problemy małego biznesu, będącego na początku swojego rozwoju, są zbliżone do kłopotów dojrzałych organizacji. Obecnie jednym z najważniejszych wyzwań jest brak kandydatów, zwłaszcza w obszarze rozwoju oprogramowania, co może mocno przekładać się na tempo rozwoju biznesu. W skalowaniu biznesu niezbędna jest integracja wielu działań, w tym wprowadzanie nowych produktów, rozwijanie działań marketingowych oraz szybka i skuteczna rekrutacja talentów. Bez względu na strukturę firmy wszelkie kwestie organizacyjno-administracyjne powinny zajmować jak najmniej czasu. Nasz biznes jest nierozerwalnie związany z drukiem, cv, umów, konspektów. Pracując zdalnie, przemieszając się po mieście, pomiędzy spotkaniami możemy wraz z zespołem wysyłać mobilinie wybrane kandydatury, bezpośrednio na drukarkę w biurze, mając pewność, że w ciągu zaledwie kilku chwil z treścią zapozna się dedykowany rekruter. Dlatego rekomenduję nasz ostatni nabytek drukarkę HP Neverstop, która nie tylko zoptymalizowała koszty wydruku, ale również dała nam komfort łatwej wymiany toneru i całkowitej mobiliności, drukowania, skanowania i automatyzacji wydruków stałych wprost z aplikacji na telefonie.

HP Neverstop protip: 

  • Redukuj koszty wydruków, inwestuj w budowę zespołu.
  • Wybieraj technologie, która zwiększy efektywność czasu pracy, drukuj i skanuj bezpośrednio z telefonu, z każdego miejsca na ziemi.
  • Nie daj się zatrzymać problemom technicznym ze sprzętem, uzupełniaj toner bezpośrednio ze strzykawki.

TEMrec protip: 

  • Nie bój się wprowadzania nowych produktów i rozwiązań.
  • Zapewniaj najwyższą jakość obsługi klienta.
  • Buduj organizację, w której będą chciały pracować talenty.

Jak nie dać się zatrzymać?

HP Neverstop to pierwsza na świecie drukarka laserowa bez kartridży do samodzielnego napełniania, co pozwala przedsiębiorcom zaoszczędzić czas i koszty operacyjne, a tym samym zwiększyć ich wydajność. Innowacyjny system zasilania HP Toner Reload pozwala na ponowne załadowanie poziomu tonera już w 15 sekund.

Zamiast standardowych kartridży zastosowano tutaj strzykawkę z tonerem, dzięki której szybko, łatwo i bez „bałaganu” można uzupełnić poziom tonera w drukarce. Wystarczy włożyć Reload Kit jednym końcem do odpowiedniego otworu w drukarce i nacisnąć tłok. Dodatkowo, wskaźnik na urządzeniu obrazuje ilość tonera w bębnie. Tym samym długie, niechlujne procesy przeładowywania to już przeszłość.

HP Neverstop to urządzenie zaprojektowane do wysokonakładowego druku w małych i średnich przedsiębiorstwach. Drukarka jest gotowa do pracy zaraz po wyjęciu z pudełka i pozwala na wydrukowanie do 5000 stron, przed pierwszym uzupełnieniem. Specjalny, jednorazowy aplikator kosztuje ok. 49 zł i zawiera toner na 2500 wydruków.

Urządzenie HP Neverstop oferuje elastyczność pracy z dowolnego miejsca. Oprócz łączności przez kabel USB lub Wifi, można je także podłączyć do smartfona za pomocą najlepszej w swojej klasie aplikacji HP Smart, która pozwala na szybki druk, bezpośrednio z telefonu, Dropboxa, poczty elektronicznej czy dysku Google. HP nie zapomina także o użytkownikach korzystających z systemu operacyjnego iOS. Nowa technologia firm HP i Apple – aplikacja AirPrint umożliwia bezpośredni druk z urządzeń Apple w pełnej jakości bez konieczności pobierania i instalowania wielu sterowników.

W poprzednim odcinku przyglądaliśmy się pracy i wyzwaniom prawników.

* Partnerem cyklu jest HP

Lokowanie produktu