1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Dawaj towarzyszu. Metro 2033 Redux na PC do zgarnięcia za darmo. To bardzo dobry, klimatyczny FPS

Moskiewskie metro to niemy bohater książek autorstwa Dymitra Głuchowskiego, na podstawie których powstało kilka naprawdę niezłych gier. Jedną z nich - Metro 2033 Redux - można teraz zdobyć kompletnie za darmo. Taniej nie będzie.

Metro 2033 Redux Switch Last Light
168 interakcji
dołącz do dyskusji

Redux to znacznie ulepszona wersja strzelaniny Metro 2033 wydanej w 2010 r. Nowa wersja programu otrzymała aktualizację silnika graficznego oraz powiązane z tym zaawansowane efekty świetlne. Jednocześnie do rozgrywki zaimplementowano wiele poprawek oraz kilka nowych mechanik, jak na przykład ulepszone skradanie się. Innymi nowościami była możliwość wytarcia zanieczyszczeń z wizjera maski gazowej, a także rozgrywka w trybie survival. Do tego wersja Redux zawiera wszystkie DLC oraz aktualizacje wydane do Metro 2033 na przestrzeni czasu.

Teraz Metro 2033 Redux można pobrać kompletnie za darmo, z Epic Games Store.

Produkcja na podstawie książki Głuchowskiego jest kolejną grą udostępnioną w ramach darmowego dostępu na Epic Games Store. Aby ją zdobyć, wystarczy zalogować się na swoje konto (to samo, na którym grasz w Fortnite), a następnie dodać Metro do własnej cyfrowej biblioteki. Tyle wystarczy. Od teraz jesteś posiadaczem nowej strzelaniny, którą możesz pobrać w każdym momencie z poziomu programu Epic Games Store. Wystarczy tylko 10 GB wolnej przestrzeni na dysku.

Warto dodać, że Metro 2033 Redux to nie jedyna gra, którą można aktualnie zdobyć kompletnie za darmo. Drugą pozycją oferowaną w sklepie Epic jest Everything - niezależna produkcja o bardzo ambitnym założeniu, zgodnie z którym gracz może przejmować kontrolę nad wszystkim - od malutkich ssaków po całe galaktyki. Brzmi niedorzecznie? Sprawdźcie sami. Grę możecie dodać do swojej cyfrowej biblioteki wchodząc pod ten bezpieczny adres.

Metro 2033 Redux oraz Everything pozostaną darmowe do 3 października 2019 r.

Po tym czasie obie pozycje wrócą do swoich sugerowanych cen. Odpowiednio 72 zł za Metro 2033 Redux oraz 54 zł za Everything. Wiemy także, jaka będzie kolejna gra w Epic Games Store, którą pobierzemy bez ponoszenia żadnych opłat. To Minit - produkcja niezależna, w której gracz ma zaledwie 60 sekund, aby pchnąć akcję do przodu. Po tym czasie postać umiera i odradza się. Na szczęście postępy dokonane w ciągu tej krótkiej minuty zostają zachowane. Co wcale nie sprawia, że gra jest łatwa. Wiem, bo sam darłem włosy grając w Minit na Nintendo Switchu. Wciąga!