1. SPIDER'S WEB
  2. Zakupy
  3. Technologie
  4. Tech

MacBooki Air za 2499 zł sprzedane na pniu. Użytkownicy wkurzeni na boty i januszy biznesu. Allegro komentuje

Na Allegro trwa wielki festiwal zakupów pod nazwą Smart! Week. W ten sposób Allegro świętuje pierwszy rok swojego abonamentu Smart!, w ramach którego klienci mają dostęp do darmowych dostaw, darmowych zwrotów oraz specjalnych okazji. Takie okazje są dostępne m.in. w trakcie Smart! Weeku.

MacBooki na Smart Week: klienci wkurzeni, mamy odpowiedź Allegro
784 interakcji
dołącz do dyskusji

Komputer Apple MacBook Air 13 w prawdopodobnie najlepszej cenie na rynku? Zegarki, elektryczne szczoteczki do zębów, perfumy, konsole do gier, iPhone’y, Samsungi Galaxy S? To wszystko może być twoje, jeśli masz Allegro Smart! i jesteś szybki. Bardzo szybki. Bardzo, bardzo.

MacBook Air 13 na Allegro Smart! Weeku

Dzisiaj o godzinie 14:00 ruszyła oferta z MacBookami Air 13 za 2499 zł. Komputerów było 377. Chętnych zapewne kilka tysięcy. Nic więc dziwnego, że zawiedzionych jest więcej niż zadowolonych.

W mediach społecznościowych bardzo szybko pojawiły się głosy tych pierwszych. Nie zabrakło wyzywania handlarzy od januszy i sugerowania, że MacBooków nie kupili zwykli ludzie, a boty i skrypty przygotowane specjalnie na tę okazję.

Klikając dokładnie o godz. 14:00:00 na „kup teraz”, będąc zalogowanym i patrząc na zegarek binarny, otrzymałem komunikat, że sprzedaż została zakończona. Fejk i tyle w temacie, ale cóż się dziwić, w końcu to typowe standardy dla Allegro - wylewa na Facebooku pomyje Przemysław.

To jeden z wielu komentarzy. Na Facebooku Allegro jest ich znacznie więcej.

Mój drogi zarządco Allegro, myślę że tym razem nieźle wkurzyliście ludzi i mam nadzieję, że ta żenująca promocja osiągnie odwrotny skutek do oczekiwanego i dostaniecie „reklamę” na jaką zasłużyliście. Wściekłość jest NIEZIEMSKA i NIGDY WAM TEGO LUDZIE NIE ZAPOMNĄ!!! - wrzeszczy Piotr.

Pojawiły się też pytania.

Czy Allegro byłoby tak miłe i udokumentowało nam te sprzedaże z godzinami zakupu? dane osobowe nas nie interesują, pokażcie nam po prostu tabelkę z 377 pozycjami i godzinami zakończonej wpłaty. Bardzo nas to wszystkich interesuje tutaj - rzuca pytanie Marcin.

Allegro odpowiedziało:

Marcin, nie udostępniamy danych dotyczących sprzedaży osobom, które nie były bezpośrednimi uczestnikami transakcji.

Rozmawiamy z Allegro

W kolejnych komentarzach emocje nie słabły. Na naszą redakcyjną skrzynkę wpadły też sugestie, że powinniśmy przyjrzeć się tej sprawie. Dlatego postanowiłem pociągnąć za język Michała Bonarowskiego z Allegro.

Mateusz Nowak, Spider’s Web: Dochodzą do nas głosy, że coś poszło nie tak z szybką promocją MacBooków Air na Allegro.

Michał Bonarowski, Public Relations Officer w Allegro.pl: Wręcz przeciwnie, poszło bardzo dobrze, bo atrakcyjny towar spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem klientów.

Podobno sprzęty zostały wykupione momentalnie za pomocą skryptów/botów. Ponoć API na to pozwalało. 

Nie przez boty, bo zablokowaliśmy API. Obserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie klientów - tę ofertę dodało do obserwowanych wiele tysięcy osób.

Zauważyliście aktywność skryptów lub botów?

Nie było żadnej aktywności, ponieważ dostęp był zablokowany. Kupujący mogli dokonywać zakupów tylko za pomocą przeglądarek lub aplikacji mobilnych.

Czy były ograniczenia w stylu jeden zakup na jednego użytkownika?

Tak, 1 zakup na 1 konto.

Użytkownicy mówią, że nie zdążyli przepisać kodu Blik, a towar był już sprzedany. Jaki jest najszybszy sposób płatności na Allegro?

Zdecydowanie jest to podpięta do konta karta i płatność automatyczna.

Czy uważasz że wszystko było ok?

Przykro nam, że nie wszyscy chętni mogli kupić tę niezwykle atrakcyjną ofertę, ale mamy w Smart! Weeku dostępne inne superoferty (także z kategorii elektronika: komputery, konsole, smartfony, itp) oraz z innych kategorii - w sumie ok 200 mln sztuk przedmiotów. Jak w każdej promocji mogliśmy zaoferować jedynie ograniczoną liczbę sztuk. Allegro Smart! Week dopiero się zaczął, a więc wiele promocji jeszcze przed nami.

Czy zamierzacie coś zmienić przy kolejnych promocjach, które nadchodzą?

Allegro Smart! Week jest absolutnie unikatowy pod względem skali - nigdy nie zrobiliśmy tak wielkiego wydarzenia promocyjnego o takiej skali. Kolejne będą jeszcze większe.