1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Sprzęt

Dobrego laptopa kupimy poniżej 3000 zł. Oto 14-calowy HP 14s

„Jaki laptop z systemem Windows kupić?” - takie pytanie zadają mi znajomi kilka razy w roku.

Dobrego laptopa kupimy poniżej 3000 zł. Oto 14-calowy HP 14s

Trudno w to uwierzyć, ale Windows 10 jest już z nami ponad 4 lata. W tym czasie system operacyjny Microsoftu doczekał się kilku dużych aktualizacji i stał się platformą cenioną przez użytkowników. Na Spider's Web informujemy na bieżąco o nowościach w Windowsie. Kilka dni temu przekazywaliśmy dobrą wiadomość, że kolejna duża aktualizacja wprowadzi do Polski Cortanę - wirtualną asystentkę Microsoftu. Wspominam o systemie Windows 1o nieprzypadkowo, bo znajdziemy go na większości nowych laptopów dostępnych na rynku.

Kilka razy w roku znajomi pytają mnie, jaki laptop z Windows 10 wybrać.

Najczęściej takie prośby kończą się długimi debatami na temat opłacalności kupowania sprzętu z najniższej półki i przekonywaniem do zakupu czegoś lepszego. Dyskusja schodzi na właściwe tory, gdy znajomi zaczynają rozumieć, że dobrze wyposażony laptop uczyni pracę nie tylko wydajniejszą, ale i przyjemniejszą.

Jestem zadowolony, gdy podczas podawania kolejnych argumentów, dotyczących pamięci operacyjnej, pamięci SSD, wydajnego i oszczędnego procesora, jakości matrycy wyświetlacza, dostępnych portów czy czasu pracy na akumulatorze, pada wreszcie pytanie: „no dobra, to co konkretnie polecasz?” Zanim to zrobię dopytuję jeszcze o rozmiar wyświetlacza i doprecyzowuję kwestię wielkości urządzenia.

Sam od dekady korzystam z 13 lub 14-calowych laptopów i takie polecam ludziom, którzy muszą codziennie balansować między mobilnością i pracą w domu. Przy okazji z uśmiechem wspominam mój pierwszy komputer tego typu, który ważył grubo ponad 2 kilogramy, a w najgrubszym miejscu mierzył ponad 3 cm.

Dobra, i co polecam?

14-calowy laptop HP 14s-dq0010nw to bardzo dobry wybór.

HP 14s-dq0010nw jest przykładem laptopa, który spełnia wszystkie kryteria z dyskusji ze znajomymi szukającymi sprzętu domowego i jednocześnie nadającego się do pracy biurowej. Słowem takiego, który zaspokoi oczekiwania większości użytkowników.

Jaki komputer do 2700 zł? class="wp-image-1005030"

14-calowy laptop HP wyposażony został w matrycę IPS o rozdzielczości Full HD i kątach widzenia wynoszących 178 stopni. Dzięki temu, oglądanie we dwoje filmów na Netfliksie nie będzie katorgą, a stanie się przyjemnością.

Laptop działa pod kontrolą czterordzeniowego procesora Intel Core i5 8. generacji w tandemie z 8 GB RAM DDR4. Zapewni to korzystanie na poziomie, w którym przestajemy pamiętać, że używamy laptopa. Skupiamy się bowiem na pracy lub rozrywce, a nie miotaniu przekleństw wywołanych niską wydajnością komputera.

Jaki komputer do 3000 zł? class="wp-image-1002549"

Potrzeby większości użytkowników zaspokoi również 256 GB pamięci wewnętrznej. Nieliczne już chrząkania malkontentów, którzy z tęsknotą wspominają ponad terabajtowe dyski HDD, zbywam argumentem, że mój komputer ma 128 GB pamięci i nigdy nie zapełniłem więcej niż 60 proc., a i to było dużym wyczynem. W dobie chmury dysk o potężnej pojemności jest mi całkowicie zbędny. A zalety synchronizacji plików między wieloma urządzeniami w dowolnym miejscu na świecie nie przebije pojemność archaicznego dysku.

Jaki laptop warto kupić? class="wp-image-1002552"

Podświetlana klawiatura komputera ucieszy tych, którzy często pracują w nocy. Sam już nie potrafiłbym spędzać wieczorów z laptopem bez tego niby drobnego, ale przydatnego dodatku. Dzieje się tak pomimo faktu, że na klawiaturze piszę bezwzrokowo.

Producent w swoich materiałach nie podaje dokładnego czasu pracy na jednym ładowaniu. Możemy jedynie przeczytać o całym dniu pracy. W przypadku, gdy zabraknie nam energii akumulator urządzenia naładujemy od 0 do 50 proc. w 45 min.

Komputer HP 14s nie cierpi na niedobór portów. Na pokładzie znajdziemy 2 wejścia USB 3.0, jedno USB C. Dzięki złączu HDMI podłączymy laptopa do zewnętrznego monitora, zwiększając komfort użytkowania podczas wielogodzinnych posiedzeń przed komputerem.

Jaki komputer warto kupić? class="wp-image-1002555"

Z drugiej strony, niewielkie wymiary laptopa (324 x 18 x 225 mm) zapewnią dużą mobilność i  sprawią, że wejdzie on praktycznie do każdego plecaka. Masa laptopa jest niższa niż 1,5 kg.

Ile kosztuje laptop HP 14s-dq0010nw i gdzie go kupić?

Laptop HP 14s kosztuje obecnie 2699 zł. Kupimy go na stronie internetowej euro.com.pl.

* Partnerem tekstu jest RTV Euro AGD

Lokowanie produktu