1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Bankowość

Kantor Walutowy Alior Banku teraz w nowej aplikacji mobilnej

Możliwość wymiany waluty z poziomu smartfonu, zarządzanie kartą wielowalutową, a także podzielenie płatności - takie i inne rozwiązania znalazły się w nowej aplikacji mobilnej, którą właśnie dostał Kantor Walutowy Alior Banku.

Alior Bank zmiany internet

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Alior Bank zaprezentował aplikację mobilną dla obsługi swojego Kantoru Walutowego.

Jesteśmy szczególnie dumni z nowych aplikacji mobilnych Kantoru Walutowego, ponieważ są one efektem pracy naszego wewnętrznego zespołu IT. Cieszymy się, że taki potencjał drzemie w naszych strukturach. Jesteśmy w stanie samodzielnie wdrożyć nowe rozwiązania oraz na bieżąco rozwijając nasze produkty. W najbliższym czasie planujemy udostępnić w aplikacjach zakup ubezpieczeń turystycznych i możliwość doładowania rachunku Kantoru Walutowego za pomocą karty – przekonuje Andrzej Jarosz, menedżer Zespołu Systemów Mobilnych w Alior Banku.

Kantor Walutowy aplikacja mobilna

Kantor Walutowy z poziomu telefonu

Aplikacja mobilna pozwoli na wykonywanie wielu czynności teraz na smartfonie, a nie tylko z poziomu przeglądarki. Dzięki temu tylko z telefonem w ręku możemy wymienić walutę, zarządzać kartą wielowalutową, a także podzielić płatność z innymi czy przesłać przelew.

Doszły też nowe możliwości. Chodzi o wysłanie prośby o przelew bez kopiowania numeru swojego rachunku, podziału płatności między znajomych, przesyłanie przelewów na numer telefonu czy adres e-mail odbiorcy. Dodatkowe funkcje pozwalają także na sprawdzanie statusu operacji, takich jak zlecenia wymiany walut, transakcji z blokadą, jak również zarządzania kartą wielowalutową i kanałami dostępu do Kantoru Walutowego. Aplikacja jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android.

Kantor Walutowy wymiana waluty

Logowanie m.in. przy pomocy biometrii

Kantor Walutowy z aplikacją mobilną ma być przede wszystkim bezpieczny, a do przesłania pieniędzy potrzebne będzie tylko wpisywanie numeru telefonu lub adresu mailowego odbiorcy.

Aplikacja umożliwia bezpieczny, szybki i wygodny dostęp do wymiany walutowej. Klienci zalogują się do aplikacji za pomocą PIN-u lub biometrii. Co ważne, mogą korzystać z niej z każdego miejsca na świecie przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Bezpłatne konto można otworzyć w dosłownie parę minut – zachwala rozwiązania, jakie niesie ze sobą aplikacja mobilna Kantoru Walutowego Tomasz Dośpiał, dyrektor Działu Walutowych Platform Transakcyjnych w Alior Banku.

Lokowanie produktu