REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

iOS 13 gotowy do pobrania. Można instalować najnowszą wersję systemu mobilnego Apple'a

Już można pobierać iOS-a 13 na iPhone'y i iPody Touch 7. generacji. iPadOS zadebiutuje nieco później i będzie dostępny na iPadach od 30 września. Dziś można pobrać również watchOS 6 i tvOS 13.

19.09.2019
19:01
iOS 13 gotowy do pobrania. Sprawdź, co nowego w iPhonie
REKLAMA
REKLAMA

iOS 13 został zaprezentowany podczas tegorocznej konferencji dla developerów. Na WWDC ogłoszono bardzo ważną zmianę. Od 2019 r. system operacyjny Apple'a na iPady będzie rozwijany niezależnie od iOS-a. Na ostateczną wersję iPadOS poczekamy do 30 września (Apple zmienił zdanie) 24 września. Już dziś możemy się cieszyć iOS-em 13.

iOS 13 już do pobrania. Co nowego w systemie Apple'a?

Najbardziej widoczną zmianą, jaką przynosi iOS 13 jest tryb ciemny.

 class="wp-image-967891"

Posiadacze iPhone'ów mogą na sztywno włączyć tryb ciemny w systemie lub ustawić automatyczną zmianę w zależności od pory dnia. Tryby ekranowe można przełączać zarówno w ustawieniach, jak i w Centrum sterowania.

 class="wp-image-970378"

iOS 13 pozwala na korzystanie z usługi Apple Arcade. Mój redakcyjny kolega, Szymon Radzewicz, sprawdził dla was 58 gier dostępnych w usłudze. Za Apple Arcade zapłacimy 24,99 zł miesięcznie.

iOS 13 to również szereg pomniejszych nowości. Odświeżenie doczekała się aplikacja zdjęcia, w której przede wszystkim uporządkowano sposób prezentacji i sortowania fotografii, jak również dodano nowe opcje edycji zdjęć i wideo.

Fanów wyrażania się w formie obrazkowej ucieszą Memoji Stickers. Poniżej możecie zobaczyć listę naklejek na iPadOS, identyczna będzie dostępna na iPhone'ach korzystających z Face ID.

 class="wp-image-952940"

Całkowitemu przeprojektowaniu poddano aplikację Przypomnienia.

 class="wp-image-960173"

Odświeżono również aplikacje Notatki i Zdrowie. W aplikacji Pliki będziemy mieli dostęp do danych z dysków przenośnych, pendrive’ów i zewnętrznych serwerów.

Apple scalił też w jedno aplikacje Moi znajomi i Znajdź mój telefon. Funkcje lokalizowania własnych urządzeń i znajomych znajdziemy teraz w aplikacji Lokalizator.

iOS 13 to także zmiany pod maską.

Gdy testowałem wersję betę iOS-a 13 zachwyciłem się przede wszystkim optymalizacją systemu i szybszym działaniem Face ID. Odczułem poprawę płynności działania systemu i zauważalne przyspieszenie działania Face ID. Oczywiście są to różnice liczone w milisekundach, a na YouTubie znajdziemy również filmy mające udowodnić, że nowy system działa wolniej niż w iOS 12. Sam podczas beta testów przeszedłem drogę: iOS >> iOS 13 >> iOS 12 i uważam, że różnica na korzyść iOS-a 13 na iPhonie X jest zauważalna.

Obszerną listę nowości w iOS 13 znajdziecie w tym tekście.

REKLAMA

iOS 13 - na jakich urządzeniach będzie dostępny?

iOS 13 trafi na: iPhone'a 11, iPhone'a 11 Pro, iPhone'a 11 Pro Max, iPhone’a XS, iPhone’a XS Max, iPhone’a XR, iPhone’a X, iPhone’a 8, iPhone’a 8 Plus, iPhone’a 7, iPhone’a 7 Plus, iPhone’a 6s, iPhone’a 6s Plus, iPhone’a SE, iPoda touch (7. generacji).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA