REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei krok za Samsungiem. Składany Mate X w październiku trafi do sprzedaży

Największy rywal Galaxy Folda, którego premierę również przekładano, ostatecznie wejdzie do sprzedaży. W Chinach pojawi się w październiku. Na wybranych rynkach zewnętrznych: w miesiąc później.

26.09.2019
15:52
Elastyczny Huawei Mate X: premiera już w przyszłym miesiącu
REKLAMA
REKLAMA

Zanim wybuchła wielka afera wokół firmy Huawei – na skutek której ta nie może już oferować telefonów z Androidem z Usługami Play – to Mate X miał być jednym z liderów nowego rynku elastycznych telefonów. Odważna i estetyczna konstrukcja robiła ogromne wrażenie, choć rodziła też obawy w kwestii trwałości umieszczonego na zewnątrz miękkiego i elastycznego wyświetlacza.

O Mate X słuch jednak zaginął – mimo iż nawet miałem okazję się nim chwilę pobawić, będąc po owej zabawie pod ogromnym wrażeniem – i wielu z nas zaczynało spekulować, że Huawei w świetle awantury z rządem Stanów Zjednoczonych wycofa się ze sprzedaży tego cacka. Tak się jednak nie stanie.

Huawei Mate X: premiera handlowa już w październiku

Huawei Mate X - premiera w październiku 2019 class="wp-image-896899"
Huawei Mate X: premiera w październiku 2019 r.

Informację tę potwierdził przedstawiciel Huawei, o czym jako pierwszy w zrozumiałym dla mnie języku doniósł serwis Gizmochina. Z całą pewnością zadebiutuje on na rodzimym, chińskim rynku, gdzie i tak telefony z Androidem są sprzedawane bez Usług Play. W miesiąc później, według nie tak już pewnych planów, ma on się pojawić w międzynarodowej dystrybucji.

REKLAMA

Według niepotwierdzonych informacji, Mate X ma być sprzedawany w dwóch wersjach. Tańsza ma być wyposażona w procesor Kirin 980, droższa w Kirin 990. Zasadnicza różnica miedzy obiema wersjami ma dotyczyć zgodności z siecią 5G – z którą modem w tańszym procesorze nie jest zgodny.

Huawei Mate X mierzy 161,3 x 146,2 x 11 mm. Jego 8-calowy wyświetlacz elastyczny pracuje w rozdzielczości 2480 x 1148 pikseli. Wyposażony jest w akumulator o pojemności 4500 mAh z funkcją szybkiego ładowania do mocy 55 W. Zawiera też 12 GB RAM i 512 GB pamięci, a także umieszczony z boku czytnik linii papilarnych. Jego cena nie jest jeszcze znana, należy jednak zakładać, że będzie to powyżej 10 tys. zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA