Oprogramowanie  / News

Ruszył Google Play Pass. Jeden abonament na gry i aplikacje na Androidzie

Picture of the author

Google Play Pass właśnie został oficjalnie zaprezentowany. To jeden wspólny abonament na gry i aplikacje na Androida. Początkowo obejmie ponad 350 tytułów.

Zapowiadany od kilku tygodni Google Play Pass właśnie rusza, choć w pierwszej fazie trafi tylko do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Kolejne kraje dołączą do usługi już wkrótce, natomiast premiera pokazuje nam, jak wygląda Google Play Pass.

Jak działa Google Play Pass?

Google Play Pass jest nowym abonamentem wprowadzonym przez Google’a wewnątrz sklepu Google Play. Zakładka Play Pass pojawia się w sklepie Play w głównym manu u dołu, tuż obok Gier, Aplikacji, Filmów i Książek. Subskrybenci usługi otrzymają trzy główne korzyści:

  • możliwość pobierania płatnych aplikacji za darmo,
  • brak reklam wewnątrz aplikacji,
  • darmowy dostęp do płatnych elementów wewnątrz aplikacji.

Korzyści jest więc naprawdę wiele, tym bardziej, że usługa obejmuje zarówno gry mobilne, jak i aplikacje. Wszystkie aplikacje objęte abonamentem będą miały w sklepie Google Play małą ikonkę informującą o wsparciu Play Pass.

Google Play Pass - jakie gry i aplikacje?

Abonament obejmuje obecnie ponad 350 tytułów, a kolejne mają być włączane wraz z rozwojem usługi. Pełna lista aplikacji objętych programem nie jest jeszcze znana, ale już wiemy, że znajdą się na niej duże i znane gry. Na liście są m.in. Stardew Valley, Monument Valley, Limbo, Risk, Star Wars: KOTOR, Mini Metro, Old Man’s Journey, czy Eloh.

Nie brakuje też aplikacji, w tym np. kilku fotograficznych apek. W Play Pass nie znajdziemy jednak aplikacji, które oferują wewnętrzny abonament, np. Lightroom Mobile, czy Netflix.

Ile kosztuje Google Play Pass?

Abonament został wyceniony na bardzo rozsądnym poziomie. Google Play pass kosztuje 4,99 dol. miesięcznie, a więc tyle samo, co konkurencyjny Apple Arcade, który obejmuje tylko gry. Co więcej, pierwszy rok korzystania z usługi będzie kosztował tylko 1,99 dol. miesięcznie. Jest też bezpłatny, dziesięciodniowy okres trial.

Google Play Pass właśnie trafia do użytkowników ze Stanów Zjednoczonych. Do końca tygodnia ma być dostępny u wszystkich klientów z USA. Kiedy kolejne kraje, w tym Polska? Na to pytanie nie ma jeszcze konkretnych odpowiedzi, ale Google twierdzi, że będzie to „wkrótce”.

Abonament Google Play Pass zapowiada się bardzo ciekawie, choć atrakcyjność zależy od listy wspieranych aplikacji. Usługa ma spore szanse by poprawić bardzo słabe statystyki sprzedaży w sklepie Google Play.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst