REKLAMA

Google pracuje nad abonamentem na gry i aplikacje w Google Play

Google wreszcie oficjalnie potwierdził, że prace nad Google Play Pass są w zaawansowanym stadium. 

01.08.2019 09.23
Google play pass
REKLAMA

Oświadczenie z ust przedstawiciela firmy udało się zdobyć AndroidPolice, po tym jak strona dostała od jednego ze swoich użytkowników screeny z testów usługi. Widać na nich już z grubsza, jak będzie wyglądać Play Pass. Cieszę się, że nowy plan subskrypcyjny w Sklepie Google to nie tylko prosta odpowiedź na Apple Arcade, to próba przelicytowania go.

REKLAMA

Google Play Pass już oficjalnie wszedł w fazę testów.

Pierwsze doniesienia o Play Passie pojawiły się już w czerwcu zeszłego roku, gdy xda developers znaleźli kilka linijek kodu odnoszących się do nowego planu subskrypcyjnego. Dopiero dziś dowiedzieliśmy się jednak, jak on będzie konkretniej wyglądał.

Dzięki abonamentowi z gier i aplikacji mają zniknąć nie tylko irytujące reklamy, ale także mikropłatności. Wszystkie dodatkowe treści, ukryte do tej pory za nimi, będą dla użytkownika dostępne. Ze screenów wynika, że subskrypcja miałaby kosztować 4,99 dol miesięcznie czyli około 19,40 zł, a pierwsze 10 dni miałoby być za darmo. Dostępny badzie także plan familijny, ale jego szczegółów jeszcze nie znamy.

Google nie ograniczył się tylko do gier mobilnych.

Choć te przynoszą ogromne pieniądze (szacuje się, że do 2021 r. będą one generować aż 100 mld dol rocznego przychodu), firma zdecydowała się nie stawiać wszystkiego tylko na gry. W ofercie subskrypcyjnej znajdą się także innego rodzaju aplikacje.

To intrygujący ruch, który zapewne wnika po części z charakterystycznej niechęci użytkowników Androida to wydawania pieniędzy na aplikacje. Google Play zarabia znacznie mniej niż sklep Apple'a. O ile ta druga firma może być niemal pewna, że dla użytkowników ich telefonów opłacanie takiego abonamentu może się okazać finansowo korzystne, to Google takiej pewności już mieć nie może.

REKLAMA

Przekonanie użytkowników Androida do płacenia bogatszą i bardziej zróżnicowaną ofertą może, choć nie musi, być strzałem w dziesiątkę. Wszystko oczywiście zależy od tego, co w takiej ofercie się znajdzie. Na screenach widać tylko świetne Stardew Valley i Marvel Pinball.

Apple Arcade ma zadebiutować na jesieni tego roku, o terminach Google oficjalnie jeszcze nic nie mówi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA