1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Cyberpunk 2077 bez trybu multiplayer na premierę. W pierwszej kolejności pojawią się darmowe DLC

Cyberpunk 2077 nie dostanie trybu multiplayer w dniu debiutu, a przed nim pojawią się DLC. CD Projekt RED na razie szuka ludzi, którzy zbudują moduł wieloosobowy.

Cyberpunk 2077 multiplayer
336 interakcji
dołącz do dyskusji

Tryb wieloosobowy w grze Cyberpunk 2077 jest tajemnicą poliszynela. Co prawda Polacy nic o nim do tej pory oficjalnie nie mówili, ale wiemy, że wspominali o module multiplayer, gdy starali się o dofinansowanie swojego projektu.

Nie wiadomo też, jak w ogóle ma wyglądać rozgrywka dla więcej niż jednego gracza, ani to, kiedy zagramy w Cyberpunka 2077 ze znajomymi. Jak na razie zyskaliśmy potwierdzenie, że… nie stanie się to zbyt prędko.

CD Projekt RED nie planuje uruchamiać trybu multiplayer na premierę podstawowej wersji Cyberpunk 2077.

Od jej debiutu dzieli nas już tylko sześć miesięcy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Cyberpunk 2077 pojawi się w sklepach z grami już 16 kwietnia 2020 roku - aczkolwiek trzeba pamiętać, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zaliczył kilkukrotnie obsuwę.

Multiplayer w Cyberpunk 2077 daty premiery jednak nie ma. Studio realizuje swój plan, który zakłada kwietniową premierę podstawowej wersji gry, a potem będą wydawane dodatki do trybu jednoosobowego - a dopiero po nich pojawi się multiplayer.

Można przy tym założyć, że CD Projekt RED będzie utrzymywał zainteresowanie swoją grą poprzez dodatki przez około rok.

Tym samym premiery trybu wieloosobowego spodziewam się najwcześniej w kwietniu 2021 roku, ale to optymistyczne założenie. CD Projekt RED jest bowiem na etapie… szukania specjalistów, którzy ten moduł zakodują we Wrocławiu.

Firma chce zatrudnić nowe osoby do projektu Multiplayer. Poszukiwani są 3D Character Artist, Design Director, DevOps Engineer, Game Designer, Lead QA Analyst, Network Programmer, Senior Gameplay Programmer oraz Tools Programmer.

Jak będzie wyglądała rozgrywka wieloosobowa, też nie wiemy. Spodziewam się natomiast, że będzie to w jakiś sposób powiązane z cyberprzestrzenią, która będzie ważnym wątkiem w kampanii. Inspiracją może być tutaj też Deus Ex: Mankind Divided.

Nie zdziwię się też, jeśli kompletowany właśnie zespół przygotuje nie tyle co tryb Cyberpunk Online wzorem GTA Online będący dodatkiem do Cyberpunk 2077, a zupełnie nową grę multiplayer. Mogłaby być ona dystrybuowana jako osobny tytuł. Niewykluczone, że będzie to nawet coś pokroju free-2-play... jak Gwint dla Wiedźmina 3.