1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech
  4. Oprogramowanie

Apple Music wreszcie dogania konkurencję. Po czterech latach od premiery usługa działa w przeglądarce

Apple’owi dogonienie konkurencji zajęło zaledwie cztery lata. Subskrybenci usługi Apple Music mogą wreszcie słuchać muzyki bezpośrednio w przeglądarce.

apple-music
161 interakcji
dołącz do dyskusji

Apple znany jest z tego, że przychodzi na imprezę spóźniony, ale potem rozstawia wszystkich po kątach. W przypadku streamingu Apple Music o czymś takim nie ma jednak mowy. Usługa muzyczna firmy Tima Cooka blednie w obliczu konkurencji takiej jak Spotify. I to do tego stopnia, że do tej pory z Apple Music nie dało się skorzystać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.

Apple Music na szczęście wreszcie dogania konkurencję.

No, a przynajmniej pod kątem dostępu do biblioteki. Od dzisiaj Apple Music dostępne jest w ramach witryny www, którą można uruchomić w przeglądarce na dowolnym urządzeniu z dowolnym systemem operacyjnym.

apple music web online 1

Co prawda webowy player udostępniony został jak na razie w wersji rozwojowej, ale działa już całkiem nieźle. Aby z niego skorzystać, wystarczy wpisać na pasku adresu beta.apple.music.com.

Przeglądarkowa wersja usługi Apple'a działa tak, jak można było tego oczekiwać.

W lewym górnym rogu znalazła się wyszukiwarka, a zaraz pod nią lista różnych sekcji: Dla Ciebie, Przeglądaj oraz Radio. W tej samej kolumnie można znaleźć odnośnik do otwierania aplikacji, w której można słuchać zbiorów Apple Music, jeśli takowa jest dostępna na urządzeniu używanym przez osobę odwiedzającą stronę.

W dolnej części ekranu znalazł się też pasek, który zachęca do rozpoczęcia subskrypcji. Przycisk otwiera aplikację iTunes na ekranie płatności. Jak na razie nie da się zostać subskrybentem usługi z poziomu przeglądarki i nie działa w niej radio Beats 1, ale spodziewam się, że w przyszłości to się zmieni.

apple music web online 1

Strona internetowa Apple Music zmienia się po zalogowaniu.

W lewej kolumnie wyświetlona zostaje biblioteka użytkownika, a na karcie Dla Ciebie pojawiają się spersonalizowane rekomendacje. Pasek z kontrolkami odtwarzania trafił na samą górę interfejsu. Szkoda tylko, że Apple Music w edycji przeglądarkowej nie ma polskiej wersji językowej.

Ciekawe też, czy w przypadku nadchodzącej usługi VOD od Apple’a również będziemy musieli czekać cztery lata, by obejrzeć materiały wideo za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Na razie firma zapowiadała dostęp do biblioteki wyłącznie za pośrednictwem dedykowanych aplikacji…