REKLAMA

Allegro wprowadza opcję Zapłać Później. Kupujesz teraz, płacisz nawet za 30 dni

Allegro wprowadza nową usługę - Zapłać Później. Nazwa, jak sami przyznacie, mówi właściwie wszystko.

10.09.2019 14.39
allegro-zaplac-pozniej
REKLAMA
REKLAMA

Allegro Zapłać Później zostało rzekomo stworzone z myślą o klientach, którzy potrzebują np. dokonać większych zakupów, nie zawsze dysponując odpowiednio dużą kwotą, żeby móc zapłacić za nie od razu. Płatność z odroczeniem pozwoli im na elastyczne zarządzanie domowym budżetem, bez rezygnowania z robienia błyskawicznych zakupów w sieci i bez korzystania z pożyczek gotówkowych, rat czy karty kredytowej.

No dobrze, a jak to działa w praktyce?

allegro_zaplac_pozniej4__1_ class="wp-image-1000347"

Robiąc zakupy na Allegro, jeśli opcja Zapłać Później jest dostępna, klikamy w nią, wybieramy sposób dostarczenia przesyłki i… płacimy dopiero za 30 dni. Jeśli po tym czasie nadal z jakiegoś powodu na naszym koncie nie ma wystarczających środków, płatność możemy odroczyć o kolejne 30 dni, ale wtedy do ceny zamówienia trzeba będzie doliczyć 5 proc. prowizji za zwłokę.

Co jeszcze musicie wiedzieć? W oficjalnej informacji prasowej znajdziemy wzmiankę o tym, że jak na razie opcja Zapłać Później będzie dostępna dla produktów w kategorii „Dziecko”. Z czasem jednak możliwość odroczonej płatności ma pojawić się w innych kategoriach produktowych. W jakich? Nie wiadomo. Na pewno nie we wszystkich.

Nowa usługa to pomysł polskiego startupu PayPo

30 dni na zapłatę za towar to pomysł polskiego fintechowego startupu PayPo. Usługa ta działa również w takich sieciach sklepów jak 4F, 5-10-15, Wittchen czy Wojas. PayPo po prostu płaci za nas rachunek, a następnie daje 30 dni (w przypadku Allegro) na spłatę kredytu.

REKLAMA

W razie kłopotów ze spłatą zobowiązania z PayPo da się dogadać, aby rozłożyć płatność na cztery raty. Limit kredytowy można później zwiększać przez regularne korzystanie z usług startupu. W startup w zeszłym roku zainwestował Alior Bank, który obecnie jest 20-proc. udziałowcem.

Sam pomysł to kopia mechanizmu stworzonego przez szwedzką firmę Klarna, która umożliwia zapłatę w ciągu 14-30 dni od otrzymania paczki ze sklepu, a także rozłożenie płatności na równe, miesięczne raty. W Polsce PayPo także nie jest jedynakiem. ING Bank Śląski współpracuje już na tym polu z czeskim startupem Twisto, który planuje rozszerzenie działalności na karty walutowe, a procesor płatności PayU udziela swoim klientom pożyczek z pośrednictwem Kredito, marki należącej do niemieckiego Kreditechu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA