Oprogramowanie  /  News

Nowa funkcja Google Chrome: automatycznie zmieniające się tła, czyli prosty sposób na nudę

Sposób na nudę: automatycznie zmieniające się tapety w Google Chrome
117 interakcji
dołącz do dyskusji

Przeglądarka Chrome niedługo ma zyskać nową funkcję, dzięki której nowy dzień z Internetem będzie ciut bardziej różnorodny. Widok nowej karty będzie mógł codziennie nas witać nową tapetą.

Trudno nazwać tę funkcję w jakikolwiek sposób przełomową czy istotną. A jednak cieszę się na nowość w Chromie, wypatrzoną przez redakcję Techdows. Do kanału rozwojowego Canary trafiła nowa kompilacja przeglądarki Google’a, wprowadzając skromną nowość do jej interfejsu. By w ogóle mieć do niej dostęp, należy w tejże testowej wersji wpierw udać się do ustawień zaawansowanych, wpisując w pasku adresu chrome://flags, a następnie włączyć funkcję NTP customization menu version 2.

NTP to skrót od New Tab Page, czyli – jak nazwa w oczywisty sposób sugeruje – strona widoczna po otwarciu nowej karty. Włączenie tej funkcji to uaktywnienie nowej wersji menu do ustawiania wyglądu tej strony. A w nim znajdziemy pewną sympatyczną nowość.

Codzienne odświeżanie tapety widoku nowej karty w przeglądarce Chrome 78

chrome automatyczne tapety

Po wybraniu jednego z zestawów tematycznych, na przykład „Widoków miejskich” jak na zrzucie powyżej, zyskamy możliwość włączenia odświeżania codziennego tapet. Funkcja ta działa tak, jak jej opis sugeruje. Każdego dnia przywita nas nowa tapeta z zestawu. By nam nie było zbyt nudno.

Chrome Canary to najbardziej eksperymentalny z kanałów rozwojowych przeglądarki Chrome, odradzamy korzystanie z niego niedoświadczonym użytkownikom. Zwłaszcza że na wspomnianą nowość prawdopodobnie nie będziemy musieli długo czekać w wersji produkcyjnej, którą używa większość z nas.