Bankowość  /  Artykuł

Trzymasz ją źle, przechowujesz ją źle. Apple Card nie powinieneś nosić w... skórzanym portfelu

apple-card-debiut-sierpień
452 interakcji
dołącz do dyskusji

Nie kładź jej na nasłonecznionych powierzchniach, nie wkładaj do skórzanego portfela i nie pozwól, by inna karta dotknęła tytanowej Apple Card. To nie żart, a zalecenia z nowej strony Apple.

Tytanowa Apple Card. Jest kartą kredytową. Jest dziełem sztuki. Jest też cyrografem. Apple rozegrał sprawę w mistrzowski sposób, bowiem Apple Card… przepraszam: tytanowa Apple Card, cementuje związek z ekosystemem Apple jak żaden produkt wcześniej.

Wymiana smartfona, zegarka, komputera, czy nawet usługi chmurowej jest problematyczna, ale możliwa. A co z kartą kredytową? Problem robi się dużo większy. Poza tym tytanowa Apple Card traci rację bytu bez iPhone’a, więc nawet wymiana smartfona na coś z Androidem mija się z celem.

Apple Card dodawanie nowej karty

A sama karta? Jak to u Apple, mamy do czynienia z produktem premium, więc nie ma mowy o plastiku. Tytanowa Apple Card, jest - jak na każdym kroku podkreśla Apple - tytanowa, przez co waży zauważalnie więcej od standardowej karty. Jest też ekstremalnie minimalistyczna, bo nie znajdziemy na niej nawet numeru karty. Okazuje się też, że jest podatna na rysy i plamy. Apple jednak dba o klientów i przygotował listę zakazów i zaleceń dla użytkowników.

Dziesięć przykazań Tima Cooka.

Na stronie Apple pojawił się cały poradnik mówiący o tym, jak traktować tytanową Apple Card. Oto dekalog użytkownika.

  1. Nie będziesz dotykał tytanowej Apple Card innymi kartami kredytowymi (bo możesz ją porysować).
  2. Nie będziesz wycierał tytanowej Apple Card szorstką ściereczką nadaremno. Stosuj tylko miękkie, lekko wilgotne, niestrzępiące się ściereczki z mikrofibry.
  3. Nie będziesz używał chemii do czyszczenia, ani sprężonego powietrza, ani aerozoli, ani rozpuszczalników, ani amoniaku, ani żadnego rodzaju materiału ściernego. Możesz stosować tylko alkohol izopropylenowy.
  4. Nie noś tytanowej Apple Card w skórzanym portfelu.
  5. Nie noś tytanowej Apple Card w kieszeni jeansów.
  6. Przechowuj Apple Card tylko obok miękkich materiałów.
  7. Nie zostawiaj tytanowej Apple Card na nasłonecznionych powierzchniach.
  8. Nie przechowuj tytanowej Apple Card obok magnesu.
  9. Nie przechowuj tytanowej Apple Card obok monet, kluczy.
  10. Ani żadnego przedmiotu potencjalnie rysującego.

Tak, wszystkie te punkty są prawdziwe.

Pamiętaj, tytanowa Apple Card to nie tylko karta kredytowa. To produkt premium, który wymaga podejścia premium. Jeśli masz zamiar trzymać tytanową Apple Card w skórzanym portfelu obok zwykłych plastikowych kart, może lepiej od razu przesiądź się na Androida.