REKLAMA

Nadchodzi Allegro Lokalnie. Ogłoszenia umieścisz bez żadnych opłat

Pamiętacie te czasy, w których Allegro było przede wszystkim swoistym internetowym bazarkiem, a nie platformą dla sklepów? Rosnące zagrożenie ze strony OLX wyraźnie skłoniło właścicieli usługi, by ta przypomniała sobie o swojej przeszłości.

13.08.2019 11.15
allegro lokalnie
REKLAMA
REKLAMA

Allegro to prawdopodobnie nadal największa polska platforma e-handlowa. Kupimy w niej wszystko i od wszystkich – zarówno od osób prywatnych, jak i przede wszystkim od sklepów. Ja pamiętam jednak czasy, w których Allegro było bardzo nieprofesjonalne, co stanowiło jego ogromny atut. Łatwo było w nim sprzedawać i kupować używane towary od osób prywatnych, co teraz również jest możliwe, choć wyraźnie nacisk kładziony jest na coś innego. Coś jak OLX, ale z dużo lepszym systemem transakcji i opinii.

16 września mamy częściowo powrócić do tych czasów. Na Allegro zostanie uruchomiona sekcja Lokalnie, w której będą wyłącznie wyświetlane ogłoszenia od prywatnych osób, dobierane na dodatek tak, by łatwo było znaleźć sprzedawcę, który znajduje się niedaleko nas.

Allegro Lokalnie – w podstawowej wersji całkowicie darmowe.

allegro lokalnie class="wp-image-986811"

Użytkownicy mogą zamieścić ogłoszenie bez żadnych opłat. Na czym więc będzie zarabiać Allegro? Sprzedający będą mogli dopłacić do ogłoszenia, a płatny pakiet ma obejmować różne metody dostawy i płatności, jak również Program Ochrony Kupujących.

REKLAMA

Kupujący i sprzedający mogą bezpośrednio ustalić wszystkie warunki, a więc umówić się na odbiór osobisty czy negocjować cenę. Dodatkowo będą mogli dodać do ogłoszenia opcję Kup Teraz, za co zostanie naliczona opłata w wysokości 10 proc. wartości przedmiotu bez kosztów przesyłki (nie wyższa niż 50 zł). Allegro przy tym pobierze opłatę dopiero wówczas, gdy udowodni, że pomogło w sprzedaży – a więc po faktycznej sprzedaży produktu.

Wszystkie wystawione przedmioty na Allegro Lokalnie będą również widoczne w ramach normalnego Allegro. Właściciel platformy zachęca też, by za pośrednictwem nowego serwisu promować lokalne inicjatywy. Te mogą być zgłaszane przez organizacje prowadzące działalność pożytku publicznego i szkoły.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA