REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak będzie wyglądał Samsung Galaxy Tab S6. Trochę iPad Pro, trochę Surface

Samsung Galaxy Tab S6 pojawił się na pierwszych grafikach. Nowy tablet Samsunga wygląda jak połączenie iPada Pro z Surface’em.

18.07.2019
14:00
samsung galaxy tab s6
REKLAMA
REKLAMA

Testowany przeze mnie niedawno Samsung Galaxy Tab S5e wyróżniał się nowym wyglądem z cienkimi ramkami, a do tego świetnym trybem Dex obsługującym aplikacje w oknach. Sprzęt miał niestety nienajlepsze podzespoły, typowe dla średniej półki. Wiele osób czekało zatem na sztandarowego Galaxy Taba S5, natomiast taki tablet najpewniej nigdy nie powstanie.

Samsung Galaxy Tab S6 zamiast S5.

samsung galaxy tab s6 class="wp-image-973342"

Do sieci trafił duży przeciek mówiący praktycznie wszystko o Galaxy Tab S6. W nazewnictwie przeskoczono o jedno oczko, bowiem nazwa S5 mogła za bardzo dezorientować klientów, którzy widzieli już w sklepach S5e. To dość dziwne zagranie zważywszy na fakt, że w ofercie smartfonów mamy zarówno modele S10 i S10 Plus, jak i tańszego S10e.

Samsung Galaxy Tab S6 będzie zaprojektowany bardzo podobnie do S5e. Ponownie znajdziemy na froncie cienkie, wąskie, czarne ramki, dzięki którym tablet bardzo mocno kojarzy się z iPadem Pro. Sprzęty różnią się jednak proporcjami. Galaxy Tab S6 będzie miał ekran o przekątnej 10,5 cala i proporcjach 16:10. Nie ma wątpliwości, że będzie to panel AMOLED.

samsung galaxy tab s6 class="wp-image-973336"

Mówi się tez, że Galaxy Tab S6 będzie miał czytnik linii papilarnych wbudowany w ekranie. Osobiście bardziej przemawia do mnie czytnik w przycisku na bocznej ramce, taki jak w Tab S5e.

samsung galaxy tab s6 class="wp-image-973333"

Nieco inaczej wygląda za to tylna ścianka, na której widać podwójny aparat oraz wyżłobienie wzdłuż dłuższej krawędzie. To miejsce do magnetycznego mocowania rysika S Pen, który będzie dołączony do zestawu. Rysik będzie się ładował bezprzewodowo. A skąd potrzeba ładowania, skoro S Pen w Galaxy Tab S4 był pasywnym rysikiem? Najpewniej wynika to z faktu, że nowy S Pen będzie wyposażony w Bluetooth, podobnie jak rysik ze smartfona Galaxy Note 9.

Nowe etui przypomina mi Surface’a.

samsung galaxy tab s6 class="wp-image-973339"

Na zdjęciach prasowych widać nową klawiaturę, a właściwie etui z klawiaturą. Wygląda na to, że składa się ono z dwóch części, przy czym obie prawdopodobnie są przypinane do tabletu na magnesy. Przednia część to nowa klawiatura z gładzikiem. Z kolei na tylnej znajdziemy zawias, dzięki któremu można z niej utworzyć nóżkę podobną do tej z linii tabletów Surface.

Według zapowiedzi, z tabletu zniknie gniazdo minijack. Trudno będzie wytłumaczyć to brakiem miejsca wewnątrz obudowy. Konstrukcja będzie za to miała cztery głośniki zestrojone przez AKG.

Pod względem wydajności nie powinno być żadnych problemów.

samsung galaxy tab s6 class="wp-image-973330"
REKLAMA

Sprzęt ma być wyposażony w najnowszy procesor Snapdragon 855, 6 GB RAM i 128–256 GB pamięci. Bardzo możliwe, że tablet zadebiutuje z Androidem 9 na pokładzie. Cena i data premiery nie są znane, ale spodziewałbym się wysokiego progu cenowego. Samsung Galaxy Tab S5e kosztuje obecnie ok. 1800 zł, więc Tab S6 prawdopodobnie przekroczy pułap 3000 zł.

Czego oczekuję po Galaxy Tab S6? Tak naprawdę jedynie… niższej ceny. Choć Samsung Galaxy Tab S5e był świetnym urządzeniem, to wybierając niedawno tablet, kupiłem podstawowego iPada w najnowszej wersji. Cena iPada była... niższa. Na półce wyższej rywalem Tab S6 będzie iPad Pro, który na pewno będzie bardzo trudnym przeciwnikiem do pokonania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA