REKLAMA

Samsung Galaxy A90 będzie miał specyfikację rodem ze sztandarowego smartfona

Samsungi Galaxy serii A były do tej pory urządzeniami ze średniej półki, wyraźnie słabszymi od serii S. Co w takim razie powiecie na Galaxy A90 z najlepszym Snapdragonem i obsługą sieci 5G?

11.07.2019 14.59
samsung galaxy a90
REKLAMA
REKLAMA

Nowa seria smartfonów Galaxy A rozrasta się w bardzo szybkim tempie. Swoją premierę bądź zapowiedź miały już modele A10, A20, A30, A40, A50, A60, A70 i A80. Nie wszystkie z nich są dostępne na rynku Polskim. Teraz trafiają do nas nieoficjalne informacje o najwyższym modelu tej linii: Galaxy A90.

Samsung Galaxy A90 będzie miał specyfikację rodem ze sztandarowego smartfona.

samsung galaxy a90 class="wp-image-969958"

Samsung Galaxy A90 ma być wyposażony w ekran Super AMOLED z wcięciem w kształcie łezki. Przekątna będzie wynosić aż 6,7 cala, a rozdzielczość to Full HD+. Mniejsza liczba pikseli to właściwie jedyny słabszy element specyfikacji na tle flagowców.

Pozostałe podzespoły to najwyższa półka. Na pokładzie znajdzie się Snapdragon 855, 6 GB RAM i akumulator o pojemności 4500 mAh, który dodatkowo obsłuży bardzo szybkie ładowanie o mocy 45 W.

Do tego smartfon będzie wyposażony w potrójny aparat fotograficzny, najpewniej w układzie z obiektywem standardowym, ultraszerokokątnym i tele. Rozdzielczości matryc będą wynosić odpowiednio 48 MP, 12 (lub 8) MP oraz 5 MP.

Do tego wszystkiego smartfon będzie obsługiwał sieć 5G, niczym najwyższy wariant Samsunga Galaxy S10 5G.

samsung galaxy a90 class="wp-image-969961"

Póki co mamy potwierdzenie tylko jednego smartfona, który będzie obsługiwał sieć 5G i trafi do sprzedaży w Polsce. To Huawei Mate 20 X 5G. Nad Wisłą nowa generacja sieci jest dopiero we wczesnej fazie testów, wiec będzie tylko ciekawostką. Niemniej jednak może zadziałać jak magnes na osoby, które muszą mieć w smartfonie wszystko „naj”.

Samsung Galaxy A90 będzie pierwszym na świecie smartfonem nienależącym do topowej serii, który ma mieć obsługę sieci 5G. Dotychczas sieć 5G obsługiwały Samsung Galaxy S10 5G, Huawei Mate 20 X 5G, Oppo Reno 5G oraz Xiaomi Mi Mix 3 5G. Każdy jest urządzeniem ze sztandarowej linii.

Dla kogo będzie Samsung Galaxy A90?

samsung galaxy a90 class="wp-image-969955"
REKLAMA

Na razie nie poznaliśmy ceny ani planowanej daty wejścia do sprzedaży, a bez tego trudno umieścić Galaxy A90 w rynkowych realiach. Podejrzewam, że smartfon może kosztować więcej niż Galaxy S9, ale mniej niż S10.

Rozwój nowej linii Galaxy A jest dla mnie dużym zaskoczeniem, a model Galaxy A90 sprawia, że nie do końca rozumiem strategię Samsunga. Ciekaw jestem, czy Galaxy A90 będzie sukcesem rynkowym, kiedy jego specyfikacja tak bardzo zbliża się do znacznie bardziej prestiżowych modeli serii S. Widzę tylko dwie opcje, które mogą na to pozwolić: cenę niższą od zakładanej lub szeroką promocję u operatorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA