REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Darmowe gry w PS Plus na lipiec już dostępne. Sony w ostatniej chwili zmieniło jedną pozycję

Sony ogłosiło właśnie, że zmienia się lista gier dostępnych bez dodatkowych opłat dla abonentów PS Plus. Wbrew wcześniejszym obietnicom nie dostaniemy PES 2019 za darmo. Zamiast tego na dyski w konsolach graczy trafi Detroit: Become Human.

02.07.2019
15:56
Detroit: Become Human PS Plus lipiec 2019
REKLAMA
REKLAMA

Pod koniec czerwca Sony zdradziło, jakie gry bez dodatkowych opłat otrzymają w lipcu 2019 r. abonenci usługi PlayStation Plus. Firma podała wtedy, że gracze powinni zacząć ostrzyć sobie zęby na wyścigi Horizon Chase Turbo oraz na najnowszą edycję gry sportowej Konami dla fanów piłki kopanej, czyli Pro Evolution Soccer 2019.

Bodaj pierwszy raz w historii Sony wycofało się z obietnic już po ogłoszeniu nowych gier dostępnych w ramach PS Plus.

Abonenci usługi PlayStation Plus mogą co prawda pobrać Horizon Chase Turbo bez dodatkowych opłat już teraz zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ale PES 2019 nie będzie dostępny za darmo. A przynajmniej nie w tym miesiącu.

Aby pobrać wydaną blisko rok temu najnowszą odsłonę serii Pro Evolution Soccer, którą wyceniono na 124 zł, trzeba zapłacić pełną kwotę. Na otarcie łez producent konsoli PlayStation przygotował fanom niespodziankę, jaką jest najnowsza gra studia Quantic Dream.

W ramach lipcowego PS Plus gracze będą mogli pobrać Detroit: Become Human.

Niespodziewanie zamiast PES 2019 w ramach PS Plus można pobrać pakiet Detroit: Become Human - Cyfrowa Edycja Specjalna. W jego skład wchodzi świetna gra przygodowa Detroit: Become Human oraz edycja remaster Heavy Rain - jednej z poprzednich gier Quantic Dream.

Abonentem usługi PS Plus jestem od kilku lat i nie przypominam sobie podobnej sytuacji. Mimo wszystko jestem przekonany, że większość graczy wyjdzie na tym na dobre. Pro Evolution Soccer, podobnie jak FIFA, wydawane jest co roku, a PES 2019 w dodatku lada moment doczeka się następcy.

Detroit: Become Human to z kolei niedoceniona perełka. Przygodówka opowiada o losie androidów w futurystycznym Detroit, a gracz ma ogromny wpływ na fabułę. Praktycznie każda decyzja rodzi konsekwencje, diametralnie zmieniając dalszy ciąg wciagającej historii.

Otwartym pozostaje jednak pytanie, z jakiego powodu ta zmiana miała miejsce.

Czy to jakiś problem techniczny? A może umowa pomiędzy Sony i Konami została w ostatniej chwili zerwana? Możliwe również, że to była decyzja twórców konsoli PlayStation, którzy postanowili wycisnąć z gier Quantic Dream tyle, ile się da.

REKLAMA

Produkcje takie jak Heavy Rain, Beyond: Two Souls oraz Detroit: Become Human to w końcu jedne z niewielu tytułów na wyłączność, które deweloper wydał później na inną platformę. Trzeba jednak pamiętać, że o tym wiedzieliśmy już od wielu miesięcy…

Sprawa jest ciekawa, ale prawdy pewnie nigdy nie poznamy. Mam tylko nadzieję, że ta zmiana w ostatniej chwili nie odbije się Sony czkawką. Gracze mogą przecież stracić do firmy zaufanie. Skoro już raz musiała się wycofać ze złożonej obietnicy, to możliwe, że w przyszłości zrobi to ponownie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA